Komentarze (175)
Dostał mandat i nagle "zapomniał", komu pożyczył samochód. Słono za to zapłacił
Zaloguj się lub komentuj jako gość
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • Gość: Iza

  Oceniono 3 razy 1

  1200zł to powinni dawać za blokowanie lewego pasa który służy do wyprzedadzania nie jechania 50 /H

 • talajot

  Oceniono 17 razy 1

  brawo brawo brawo
  tak właśnie powinno to działać - tylko szybciej i kwota kary powinna być wyższa

 • mercx

  0

  "Sąd nie miał wątpliwości co do okoliczności i sprawcy, i zasądził grzywnę w wysokości 1200 zł. Do konta kierowcy przypisanych zostało też 10 punktów karnych. Z względu na fakt, że przekroczenie prędkości miało miejsce w obszarze zabudowanym, sprawca stracił na trzy miesiące prawo jazdy."

  Czyli z artykułu wynika, że syn, który kierował autem dostał 10 punktów karnych i stracił na trzy miesiące prawo jazdy. Z kolei, ojciec - właściciel pojazdu - za to, że nie rozpoznał syna na zdjęciu z fotoradaru dostał "grzywnę w wysokości 1200 zł"... Czyli ukarano ojca grzywna za nie rozpoznanie syna, ale mandatu za przekroczenie prędkości nikt nie dostał...

 • Wojciech Rosinski

  0

  Pamiętam jak jakieś 10 lat temu przekroczyłem prędkość samochodem służbowym o jakieś 20km/h. Do firmy przyszło zawiadomienie że ma podać dane kierowcy, a w przypadku gdyby firma nie mogła ustalić kto to był 5 tys. kary. Myślałem że takie samo prawo jest w stosunku do prywatnych właścicieli.

 • Gość: charlie1001

  0

  a od kiedy ograniczenie w obszarze zabudowanym to 70 km/h ?

 • smiki48

  Oceniono 4 razy 0

  a jakie konsekwencje poniósł właściciel samochodu? Żadne. Czyli opłaca się mataczyć w takiej sytuacji. Bo kierujący poniósł dokładnie takie same konsekwencje jakby jego dane zostały podane.

 • romek-z

  Oceniono 7 razy -1

  To że nie pamietał komu użyczył samochód jest teoretycznie możliwe. Np ma kilka samochodów stojących na podjeżdzie lub w garażu. Ma kilku synów, którzy maja kolegów. Kluczyki zostawione dla wygody w stacyjce. Po imprezce jeden z nich zasiadł i pojechał zobaczyć jak szybko fura jeździ. Aleja Włókniarzy jest w długich kawałkach prosta i trzypasmowa. W nocy pusta. Łatwo i bezpiecznie dla innych dac po garach. Najbliższy za radarem łuk z ograniczeniem do 40 km/h jest za kilometr.

 • Gość: Ukanowiec

  Oceniono 7 razy -1

  Ubezpieczenie OC powinno być jak w UK osoba nie wpisana do polisy nie może prowadzić samochodu na który jest wykupiona .

 • Gość: franek

  Oceniono 2 razy -2

  zgodnie z prawem nie ma obowiazku świadczyć przeciwko najbliższej rodzinie

 • Gość: J23

  Oceniono 2 razy -2

  Dla spokojnego Zenka:
  "ArsLege
  STRONA GŁÓWNA
  AKTY PRAWNE
  DOKUMENTY
  SKOROWIDZ
  NOTATKI
  CENNIK
  SZUKANIE ZAAWANSOWANE
  Wszystko
  Login:

  Hasło:
  Art. 41. KPSW - Dowód z z...
  20.08.2019
  Szukaj:
  Wyłącz reklamy, przeglądaj orzecznictwo - SPRAWDŹ LEXLEGE PRO
  Kodeks postępowania w sprawach o wykroczenia
  Stan prawny aktualny na dzień: 20.08.2019
  Dz.U.2019.0.1120 t.j. - Ustawa z dnia 24 sierpnia 2001 r. - Kodeks postępowania w sprawach o wykroczenia
  Ucz się efektywniej
  rozwiązując test
  Obserwuj akt
  Art. 41. KPSW
  Dowód z zeznań świadka
  § 1.
  Przy przeprowadzaniu dowodu z zeznań świadka stosuje się odpowiednio przepisy art. 177 obowiązek stawiennictwa i sposoby przesłuchania świadka, art. 178 bezwzględne zakazy dowodowe, art. 178a przesłuchiwanie mediatora w charakterze świadka, art. 182 prawo odmowy zeznań, art. 183 prawo do uchylenia się świadka od odpowiedzi , art 185–190, art. 191 przesłuchanie świadka § 1–2 oraz art. 192 oględziny i badanie pokrzywdzonego i świadka."

 • kler-killer

  Oceniono 6 razy -2

  Artykuł 83 Kodeksu Postępowania Administracyjnego:

  § 1. Nikt nie ma prawa odmówić zeznań w charakterze świadka, z wyjątkiem małżonka strony, wstępnych, zstępnych i rodzeństwa strony oraz jej powinowatych pierwszego stopnia, jak również osób pozostających ze stroną w stosunku przysposobienia, opieki lub kurateli. Prawo odmowy zeznań trwa także po ustaniu małżeństwa, przysposobienia, opieki lub kurateli.
  § 2. Świadek może odmówić odpowiedzi na pytania, gdy odpowiedź mogłaby narazić jego lub jego bliskich wymienionych w § 1 na odpowiedzialność karną, hańbę lub bezpośrednią szkodę majątkową albo spowodować naruszenie obowiązku zachowania prawnie chronionej tajemnicy zawodowej.

  I pocałujcie mnie w dudę.

 • fakej

  Oceniono 10 razy -2

  Nie ma obowiązku prowadzenia bazy danych z ewidencją komu pożyczało się samochód. Niestety sędziowie to nie jest jakaś śmietanka intelektualna i wydają wyroki wyciągnięte z dupy.

 • kler-killer

  Oceniono 12 razy -2

  Brednie i kłamstwo. Temat upadnie w apelacji. Zgodnie Kodeksem Postępowania Karnego mam prawo odmówic skladania zeznań, jeśli mogłoby to narazić na odpowiedzialność karną osobę mi bliską lub powinowatą. Koniec i kropka. Choćby zabił 3487 osób mam do tego niezbywalne prawo. Takie brednie piszą sprzedajne szmaty na zlecenie policji, żeby ludzi zastraszyć i nie dochodzili swoich praw.

 • Gość: 80pomiesciejestok

  Oceniono 3 razy -3

  Wystarczy podac ukrainca ruska lub kogos innego ze wschodu a wtedy moze200 po miescie jezdzic jatak robie 200 nie jezdze ani 100 ale ok 80 sie zdazy a poco placic kary i punkty miec zawszesaszadostajekwity o ilewogole mu wysylaja bo raczej moga go cmoknac

 • jurakuz

  Oceniono 13 razy -3

  co to za brednie? w jakim państwie żyjemy? co to do cholery jest? jest jakaś ochrona danych osobowych, to po pierwsze, po drugie chyba ma prawo nie pamiętać, to nie przestępstwo, po trzecie na jakiej podstawie w ogóle "Wytypowano potencjalnych sprawców i wystąpiono o udostępnienie ich wizerunków do referatu dowodów osobistych" no to już się ociera o przestępstwo. po czwarte ten syn się przyznał? poznał siebie? bo jeżeli nie to to nic mu ie mogą zrobić. nie wiem kto kierował i tyle. a po piąte mam prawo odmówić zeznań jeżeli obciążają moją bliską osobę. co to do cholery. jest. niech koleś składa apelacje. dość tresowania ludzi przez cholerne państwo. stalinowski sąd.i metody.

 • Gość: matahari

  Oceniono 7 razy -5

  dlaczego nie ukarano właściciela auta, który utrudniał śledztwo i spowodował jego wydłużenie?

 • bogpan

  Oceniono 13 razy -5

  Dobrze, że to nie byl Durczok albo Najsztub. Wtedy fotoradar musiałby płacić mandat. Co za super demokracje mamy.

 • hegemon123

  Oceniono 12 razy -6

  W obronie sądów jechał ups. teraz to niemodne.

  Na marsz LGBT pędził!!!

 • hegemon123

  Oceniono 14 razy -10

  Mógł wskazać na Durczoka Najsztuba.... czy inny autorytet lemingów.

  Prawdopodobieństwo graniczące z pewnością, żeby trafił.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX