Bugatti Centodieci - prezent na urodziny i hołd dla EB110

Do Pebble Beach, na słynny Konkurs Elegancji, Bugatti przywiozło wyjątkowy projekt. Bugatti Centodieci to wzmocniony Chiron w szatach EB110.

Modelem Centodieci marka Bugatti obchodzi swoje 110. urodziny. Wskazuje na to nazwa, która po włosku oznacza właśnie "sto dziesięć". Technicznie to wzmocniony, odchudzony i lekko zmodyfikowany Chiron. Jednak stylistycznie Centodieci nawiązuje do modelu EB110, Bugatti, które powstało z okazji 110. urodzin Ettore Bugatti, założyciela marki.

Bugatti EB110 debiutowało na początku lat 90'. Poświęciliśmy temu modelowi obszerny materiał:

Bugatti CentodieciBugatti Centodieci fot. Bugatti

Bugatti Centodieci debiutuje podczas słynnego kalifornijskiego Konkursu Elegancji w Pebble Beach. Powstanie tylko 10 sztuk wyjątkowego supersamochodu. Każda została wyceniona na 8 milionów euro, czyli prawie 35 milionów w złotówkach. Zainteresowana zakupem osoba będzie musiała doliczyć do tego jeszcze podatek.

Wszystkie auta zostały już sprzedane.

Bugatti CentodieciBugatti Centodieci fot. Bugatti

Tak jak wspomnieliśmy, technicznie to Bugatti Chiron. Jednak potężny ośmiolitrowy silnik W16 doczekał się wzmocnienia - w Centodieci ma dostarczać kierowcy aż 1600 KM mocy, czyli o 100 KM więcej niż w standardowym Chironie. Do tego superauto zostało odchudzone o 20 kg. Szef marki, Stephan Winkelmann, z dumą podkreśla, że przełożyło się to na jeszcze lepsze osiągi. Francuskiemu producentowi udało się poprawić nawet przyspieszenia przy wysokich prędkościach.

Osiągi Bugatti Centodieci:

  • Przyspieszenie 0-100 km/h - 2,4 s
  • 0-200 km/h - 6,1 s
  • 0-300 km/h - 13,1 s
  • Prędkość maksymalna - 380 km/(elektronicznie ograniczona)

Bugatti CentodieciBugatti Centodieci fot. Bugatti

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.