Pędził 191 km/h, o 70 km/h za szybko. Złapali go policjanci grupy "SPEED". 500 zł i 10 pkt karnych [FILM]

Po sukcesie warszawskiej specgrupy "SPEED" podobne jednostki zaczęły powstawać w całej Polsce. Na S3 funkcjonariusze drogówki z lubińskiej komendy zatrzymali kierowcę volkswagena, który przekroczył dozwoloną prędkość aż o 70 km/h.

Do zatrzymania niebezpiecznego kierowcy doszło na drodze S3. Funkcjonariusz ruchu drogowego lubińskiej komendy, którzy pracują w ramach grupy "SPEED", podczas rutynowego patrolu po S3 nagle zauważyli kierowcę volkswagena, który rażąco przekroczył dozwoloną prędkość. Policjanci, jadący nieoznakowanym radiowozem, postanowili go zatrzymać. 30-letni mężczyzna pędził drogą S3 z prędkością 191 km/h, co oznacza, że przekroczył dozwoloną prędkość aż o ponad 70 km/h. Całe zdarzenie zarejestrował policyjny wideorejestrator.

>>> Zobacz film nagrany przez policjantów grupy "SPEED". Zarejestrowano na nim kierowcę volkswagena, który przekroczył prędkość o 71 km/h:

Zobacz wideo

Po zatrzymaniu kierowca tłumaczył, że "się spieszy". W ten sposób wyjaśnił nadmierną prędkość. Policjanci ukarali go 500-złotowym mandatem i 10 punktami karnymi.

Warszawska grupa "SPEED" została powołana pod koniec ubiegłego roku przez stołeczną policję. Policjanci działający w grupie mają działać zdecydowanie, aby ukrócić karygodne zachowania na drodze i być wszędzie tam, gdzie dochodzi do nielegalnych wyścigów oraz notorycznego przekraczania prędkości. Zespół "SPEED" działa na terenie całego garnizonu, wykorzystując przede wszystkim radiowozy nieoznakowane. Funkcjonariusze prowadzą zarówno pomiary statyczne, jak i dynamiczne.

Z czasem podobne grupy zaczęły powstawać w całej Polsce.

Więcej o:
Copyright © Agora SA