Pędził 191 km/h, o 70 km/h za szybko. Złapali go policjanci grupy "SPEED". 500 zł i 10 pkt karnych [FILM]

Po sukcesie warszawskiej specgrupy "SPEED" podobne jednostki zaczęły powstawać w całej Polsce. Na S3 funkcjonariusze drogówki z lubińskiej komendy zatrzymali kierowcę volkswagena, który przekroczył dozwoloną prędkość aż o 70 km/h.

Do zatrzymania niebezpiecznego kierowcy doszło na drodze S3. Funkcjonariusz ruchu drogowego lubińskiej komendy, którzy pracują w ramach grupy "SPEED", podczas rutynowego patrolu po S3 nagle zauważyli kierowcę volkswagena, który rażąco przekroczył dozwoloną prędkość. Policjanci, jadący nieoznakowanym radiowozem, postanowili go zatrzymać. 30-letni mężczyzna pędził drogą S3 z prędkością 191 km/h, co oznacza, że przekroczył dozwoloną prędkość aż o ponad 70 km/h. Całe zdarzenie zarejestrował policyjny wideorejestrator.

>>> Zobacz film nagrany przez policjantów grupy "SPEED". Zarejestrowano na nim kierowcę volkswagena, który przekroczył prędkość o 71 km/h:

Zobacz wideo

Po zatrzymaniu kierowca tłumaczył, że "się spieszy". W ten sposób wyjaśnił nadmierną prędkość. Policjanci ukarali go 500-złotowym mandatem i 10 punktami karnymi.

Warszawska grupa "SPEED" została powołana pod koniec ubiegłego roku przez stołeczną policję. Policjanci działający w grupie mają działać zdecydowanie, aby ukrócić karygodne zachowania na drodze i być wszędzie tam, gdzie dochodzi do nielegalnych wyścigów oraz notorycznego przekraczania prędkości. Zespół "SPEED" działa na terenie całego garnizonu, wykorzystując przede wszystkim radiowozy nieoznakowane. Funkcjonariusze prowadzą zarówno pomiary statyczne, jak i dynamiczne.

Z czasem podobne grupy zaczęły powstawać w całej Polsce.

Więcej o:
Komentarze (68)
Pędził 191 km/h, o 70 km/h za szybko. Złapali go policjanci grupy "SPEED". 500 zł i 10 pkt karnych [FILM]
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: gościu

  Oceniono 21 razy 17

  Dajcie fotoradar i w ciągu godziny nakręcę takich z 15 a tu proszę sensacja, specgrupa, specauto , specemerytury i "pinćset" złoty ... ajwaj

 • kalito

  Oceniono 12 razy 12

  Chciałbym dożyć dnia, w którym przeczytam, że policja złapała kogoś za siedzenie na ogonie i inne tego typu niebezpieczne zachowania. Ta prędkość powoli staje się nudna.

 • zbyt64

  Oceniono 5 razy 5

  Kolejny sukces policji i jej wspaniałych beemek. Aż łezka na oczko się rzuca.

 • Gość: ilona

  Oceniono 6 razy 2

  człowieki, jest Yanosik a wy nadal pędzicie nie wiadomo po co...

 • alighator2x

  Oceniono 14 razy 2

  może niech pokażą caly filmik, bo pomiar na zoomie 20x to ociera się o oszustwo

 • Gość: scoop

  Oceniono 1 raz 1

  normalnie szok i sukces polskiej policji. A nieee, co tam, to jest sukces polskiego państwa!

 • Gość: Janitor

  0

  500 zeta to jest normalnie smieszne :D. Własnie dostałem mandat z francji. Za przekroczenie o 6km (sześć) przy tolerancji 5km (czyli defakto o 1 km/h) mandat 45euro.

 • madam.ichnik

  Oceniono 16 razy 0

  Jechałem wczoraj przepisowo trasą 801 z Kazimierza do Warszawy. Wyprzedzili mnie wszyscy. Dziki kraj bandytów drogowych.

 • bartekgryko

  Oceniono 12 razy 0

  Radiowóz jedzie 70km/h szybciej niż dopuszczalna, bez sygnałów dźwiękowych (być może także świetlnych). Urządzenie Videorapid2 mierzy i pokazuje prędkość radiowozu (odsyłam do strony producenta). Pytanie, czy policja, nawet w imię łapania piratów drogowych powinna jeździć bez sygnałów 190 km/h ? czym się to różni od piratów, którzy w ten sposób zagrażają innym uczestnikom ruchu drogowego ? Jeżeli jedzie policja, straż czy karetka na sygnale to wszyscy wiemy, że należy ustąpić, że mają PRAWO jechać szybciej. Ci policjanci nie mają prawa.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX