Była metoda "na butelkę", teraz kradną "na drut". Policja ostrzega kierowców przed złodziejami

Chwila nieuwagi i złodziej ukradł torebkę z samochodu. Kobieta padła ofiarą kradzieży "na drut", przed którą ostrzegają policjanci. To kolejny wariant popularnej wśród złodziei metody "na butelkę".

Kradzież "na drut"? To kolejna wariacja popularnej metody "na butelkę", o której było głośno niedawno. Przypomnijmy, złodziej podchodzi do zaparkowanego samochodu, wkłada w koło butelkę i się oddala, aby potem z odległości obserwować upatrzone auto. Niczego nieświadomy kierowca wraca do samochodu np. z zakupów w markecie i rusza w podróż do domu. Zaniepokojony dziwnymi hałasami zatrzymuje się kawałek dalej, żeby sprawdzić, co stuka w kole. Wtedy złodziej wykorzystuje okazję, żeby okraść ofiarę.

Metoda "na drut" to ten sam schemat:

Zaraz po tym jak 45-letnia mieszkanka powiatu lublinieckiego oddaliła się od swojego pojazdu w kierunku marketu, podszedł do niego młody mężczyzna i w jedno z przednich kół wsunął metalowy drut. Kiedy po zakończonych zakupach właścicielka chciała odjechać z parkingu usłyszała niepokojące odgłosy dobiegające z podwozia jej samochodu. Zatrzymała się i wysiadła sprawdzić co się stało. Na tą chwilę czekał przestępca, który cały czas obserwował swoją ofiarę z bezpiecznej odległości

- czytamy na stronie Komendy Powiatowej w Lublińcu. Dalszy rozwój wypadków nie powinien być dla nikogo zaskoczeniem. Kobieta próbowała pozbyć się drutu. Złodziej podszedł do auta z drugiej strony i po otwarciu drzwi pasażera zabrał leżącą na przednim siedzeniu torebkę z pieniędzmi oraz dokumentami.

Monitoring uchwycił całe zdarzenie. Strzałką zaznaczyliśmy złodzieja. Po prawej stronie widzimy poszkodowaną, która zmaga się z owiniętym wokół koła drutem.

>>> Zobacz wideo z monitoringu udostępnione przez Komendę Powiatową Policji w Lublińcu. Tak złodziej ukradł kobiecie torebkę metodą "na drut":

Zobacz wideo

Jak bronić się przez kradzieżą "na drut"?

W ten sam sposób, co przed butelką i innymi podobnymi pomysłami przestępców. Policja radzi, by:

  • zawsze opuszczając swój pojazd zabierać ze sobą wartościowe przedmioty,
  • opuszczając pojazd nawet na krótki czas ryglować drzwi i aktywować autoalarm,
  • nie pozostawiać w widocznym miejscu wartościowych przedmiotów takich jak nawigacja, torebka, laptop itp.,
  • w czasie jazdy w ruchu miejskim nie pozostawiać torebki na siedzeniu pasażera oraz zamykać okna i ryglować drzwi pojazdu,
  • nie zabierać do swojego pojazdu autostopowiczów czy innych nieznanych osób.
Czy wysiadając z auta nawet na chwilę pamiętasz, żeby zawsze zamknąć zamki?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.