Była metoda "na butelkę", teraz kradną "na drut". Policja ostrzega kierowców przed złodziejami

Chwila nieuwagi i złodziej ukradł torebkę z samochodu. Kobieta padła ofiarą kradzieży "na drut", przed którą ostrzegają policjanci. To kolejny wariant popularnej wśród złodziei metody "na butelkę".

Kradzież "na drut"? To kolejna wariacja popularnej metody "na butelkę", o której było głośno niedawno. Przypomnijmy, złodziej podchodzi do zaparkowanego samochodu, wkłada w koło butelkę i się oddala, aby potem z odległości obserwować upatrzone auto. Niczego nieświadomy kierowca wraca do samochodu np. z zakupów w markecie i rusza w podróż do domu. Zaniepokojony dziwnymi hałasami zatrzymuje się kawałek dalej, żeby sprawdzić, co stuka w kole. Wtedy złodziej wykorzystuje okazję, żeby okraść ofiarę.

Metoda "na drut" to ten sam schemat:

Zaraz po tym jak 45-letnia mieszkanka powiatu lublinieckiego oddaliła się od swojego pojazdu w kierunku marketu, podszedł do niego młody mężczyzna i w jedno z przednich kół wsunął metalowy drut. Kiedy po zakończonych zakupach właścicielka chciała odjechać z parkingu usłyszała niepokojące odgłosy dobiegające z podwozia jej samochodu. Zatrzymała się i wysiadła sprawdzić co się stało. Na tą chwilę czekał przestępca, który cały czas obserwował swoją ofiarę z bezpiecznej odległości

- czytamy na stronie Komendy Powiatowej w Lublińcu. Dalszy rozwój wypadków nie powinien być dla nikogo zaskoczeniem. Kobieta próbowała pozbyć się drutu. Złodziej podszedł do auta z drugiej strony i po otwarciu drzwi pasażera zabrał leżącą na przednim siedzeniu torebkę z pieniędzmi oraz dokumentami.

Monitoring uchwycił całe zdarzenie. Strzałką zaznaczyliśmy złodzieja. Po prawej stronie widzimy poszkodowaną, która zmaga się z owiniętym wokół koła drutem.

>>> Zobacz wideo z monitoringu udostępnione przez Komendę Powiatową Policji w Lublińcu. Tak złodziej ukradł kobiecie torebkę metodą "na drut":

Zobacz wideo

Jak bronić się przez kradzieżą "na drut"?

W ten sam sposób, co przed butelką i innymi podobnymi pomysłami przestępców. Policja radzi, by:

 • zawsze opuszczając swój pojazd zabierać ze sobą wartościowe przedmioty,
 • opuszczając pojazd nawet na krótki czas ryglować drzwi i aktywować autoalarm,
 • nie pozostawiać w widocznym miejscu wartościowych przedmiotów takich jak nawigacja, torebka, laptop itp.,
 • w czasie jazdy w ruchu miejskim nie pozostawiać torebki na siedzeniu pasażera oraz zamykać okna i ryglować drzwi pojazdu,
 • nie zabierać do swojego pojazdu autostopowiczów czy innych nieznanych osób.
Czy wysiadając z auta nawet na chwilę pamiętasz, żeby zawsze zamknąć zamki?
Więcej o:
Komentarze (143)
Była metoda "na butelkę", teraz kradną "na drut". Policja znowu ostrzega kierowców przed złodziejami
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • OLART NET

  Oceniono 192 razy 88

  To jest wredna manipulacja i fotomontaż lewaków, cyklistów, wegetarian i LGTB....w Polsce Wielkiej Katolickiej takich zdarzeń nie ma.

 • spyderman2

  Oceniono 106 razy 78

  pisi sÓweren to ma łeb do złodziejstwa, jak ich partyini idole z piSS

 • talajot

  Oceniono 64 razy 56

  A w niebieskim punto na pierwszym planie czekają pomagierzy...

 • idioteka-narodowa

  Oceniono 75 razy 51

  Policjantów na patrolach w miastach nie widać.Bezpieczne pisowskie złodziejstwo.

 • Gość: dominik

  Oceniono 78 razy 44

  Teraz na każdym kroku agresja i złodzieje. Jeszcze ze 2-3 lata temu w Polsce czuliśmy się bezpiecznie. A teraz ciągle: albo sąsiadka na zakupach okradziona, a to włamanie do sklepu, albo wyrwana torebka, w ośrodku wczasowym po nocach łażą złodzieje i naciskają klamki, sprawdzają czy w domkach okna otwarte... Bo policja ma inne rozkazy - ochrona pisiurów, biskupów, pielgrzymek, nazioli, budynków typu trybunał konstytucyjny... Co tam, niech okradają i biją obywateli - najważniejsze, że pis-elitki są chronione (a raczej "podkreślają prestiż" psudopolityków) jakby ktoś im zagrażał.

 • deco.derr

  Oceniono 48 razy 44

  Kiedys jedne Irlandczyk mi pokazywal "irlandzki portfel" . Takie pudelko na pieniadze, zrobione z metalu. Jak zlodziej otwiera na sile to wybucha i urywa palce.

 • aldealmi

  Oceniono 44 razy 32

  To zupełnie jak PiS. Drutem są "transfery socjalne", a z drugiej strony okradają ludzi na potęgę...

 • Gość: Pd

  Oceniono 30 razy 26

  Jedyną rzeczą którą zaimportowalbym z islamu to kara za złodziejstwo. Bez refundacji protezy.

 • Gość: radca

  Oceniono 26 razy 24

  A tym punto kumple złodzieja?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX