Volkswagen California 6.1 po faceliftingu. Kamper z garścią nowości

Volkswagen California 6.1 został zaprezentowany tuż przed targową premierą na targach w Dusseldorfie. Niedawno VW przeprowadził lifting Multivana, teraz nowości dotarły także do lubianego kampera, Californii.

Volkswagen California 6.1, jak przystało na lifting, nie zmienił się drastycznie z wyglądu. Nowości, które dostrzeżemy już na pierwszy rzut oka, to przede wszystkim nowe LED-owe reflektory, przemodelowane zderzaki i grill, który nawiązuje do VW Arteona. Nowe oświetlenie znajdziemy również z tyłu Californii.

Lifting objął wszystkie odmiany Volkswagena Californii: zwykłą Californią oraz wersje Beach i Coast.

Co pod maską? Do napędu najpopularniejszego kampera posłuży 2-litrowy silnik wysokoprężny z turbodoładowaniem (2,0 TDI), dostępny w różnych wariantach mocy. Wszystkie jednostki napędowe Californii 6.1 spełniają normę emisji spalin Euro 6d Temp Evap.

Standardem w Californii 6.1 jest napęd na przód, ale kampera możemy zamówić także z 4x4.

Volkswagen California 6.1Volkswagen California 6.1 fot. Volkswagen

Ze zmian technicznych, jakimi chwali się producent wymienić trzeba zastosowanie elektromechanicznego wspomagania układu kierowniczego. Dzięki niemu California 6.1, która na rynku zadebiutuje tej jesieni, będzie oferowana z wieloma systemami asystującymi, które do tej pory nie były dostępne.

Wśród nich znajdą się asystent pasa ruchu, asystent parkowania, system ostrzegający o przeszkodach znajdujących się z boku samochodu podczas manewrowania i asystent cofania z przyczepą. Standardowym wyposażeniem każdej Californii 6.1 będzie system Cross Wind Assist, który automatycznie stabilizuje samochód w przypadku silnego wiatru.

>>> Jedziesz całą rodziną na wakacje? Sprawdź, jakie aplikacje mogą Ci się przydać:

Zobacz wideo

Volkswagen California 6.1Volkswagen California 6.1 fot. Volkswagen

Odświeżono oczywiście także wnętrze, gdzie pojawiły się nowe ekrany, w tym wirtualne zegary przed oczami kierowcy. Nowością w Californii 6.1 są dwa systemy multimedialne najwyższej klasy – Discover Media z 8-calowym ekranem dotykowym i Discover Pro, którego ekran ma przekątną aż 9,2 cala. Oferują dostęp do usług online oraz obsługę Apple CarPlay i Android Auto. Z iPhonem system potrafi połączyć się bezprzewodowo.

Nie zabrakło też nowości typowo kamperowych. Choćby, ulepszonej kuchenki, przycisków do otwierania blatu kuchennego, które obejmuje zlewozmywak, kuchenkę i lodówkę. Żaluzje w tylnej szafce zastąpiono przesuwanymi drzwiami, a aluminiowe uchwyty mają teraz ten sam wzór na wszystkich drzwiczkach. Jeszcze większy komfort oferują też łóżka. Górne jest wyposażone w podstawę ze sprężynami, a podwójne siedzisko z tyłu, które po rozłożeniu tworzy łóżko, łatwo można przekształcić w wygodną sofę z podnóżkiem.

Volkswagen California 6.1Volkswagen California 6.1 fot. VW

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.