Krajowa "siódemka" cała będzie drogą ekspresową? Koniec dramatu kierowców

GDDKiA właśnie ogłosiła przetarg na przebudowę 35-kilometrowego odcinka drogi krajowej nr 7 pomiędzy Płońskiem i Czosnowem do parametrów trasy ekspresowej.

Cały odcinek podzielono na trzy etapy, a właśnie ogłoszono przetarg na wykonanie drugiego z nich. Dotyczy on 12-kilometrowego fragmentu S7 pomiędzy węzłami Załuski i Modlin. Przetarg na zaprojektowanie i budowę pierwszego, blisko 13-kilometrowego fragmentu S7 pomiędzy węzłami Siedlin (pod Płońskiem) i Załuski zostało ogłoszone 5 sierpnia 2019 r.

Budowa trasy S7 Płońsk-CzosnówBudowa trasy S7 Płońsk-Czosnów GDDKiA

Zadania wykonawcy

Zadaniem wykonawcy będzie przygotowanie projektu budowlanego, uzyskanie niezbędnych decyzji, a następnie budowa 12 km drogi ekspresowej S7 o przekroju dwujezdniowym z trzema pasami ruchu, która powstanie w miejscu obecnej drogi krajowej nr 7. Wybudowane zostaną dwa węzły drogowe - Załuski i Ostrzykowizna. Ponadto wybudowane zostaną drogi równoległe do obsługi przyległego terenu, urządzenia ochrony środowiska i bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Zobacz kiedy zakończy się budowa polskiej sieci autostrad:

Zobacz wideo

Mniej utrudnień dla kierowców

Prace przy budowie drogi ekspresowej S7 Płońsk - Czosnów będą prowadzone pod ruchem i głównym założeniem jest zminimalizowanie utrudnień dla kierowców. W tym celu wykonawcy wszystkich trzech odcinków w pierwszej kolejności będą mieli za zadanie wybudowanie drogowego układu lokalnego, który umożliwi wykorzystanie go do prowadzenia ruchu. Podczas robót kierowcy będą mieli do dyspozycji po dwa pasy ruchu w każdym kierunku (dla odcinka I i II). W przypadku odcinka III dopuszczone będzie miejscowo zastosowanie trzech pasów w systemie o zmiennych kierunkach w zależności do natężenia ruchu.

Budowa Trasy DK7 zakończy się w 2023 r.: Krajowa "siódemka" w 2023 r. cała będzie dwupasmowa

Potencjalni wykonawcy mają możliwość wyboru rodzaju nawierzchni - czy trasę główną zbudują betonową czy bitumiczną. Oznacza to, że firma przystępująca do przetargu będzie mogła zastosować technologię, w której się specjalizuje i pod tym kątem dostosować ofertę.

Termin składania ofert został wyznaczony na 17 września 2019 r, a podpisanie umowy z wykonawcą (przy braku odwołań) planowane jest na luty 2020 r.

Budowa trasy S7 Załuski-ModlinBudowa trasy S7 Załuski-Modlin GDDKiA

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.