Nadchodzi nowy Hyundai i10. Debiut koreańskiego mieszczucha już we Frankfurcie

Hyundai właśnie pokazał pierwszy szkic nowego Hyundaia i10. Miejski samochód zostanie oficjalnie zaprezentowany podczas wrześniowego salonu samochodowego we Frankfurcie.

Hyundai zaprezentował pierwszy szkic modelu Hyundai i10 nowej generacji. Najnowszy model z gamy „i” mocno się zmieni. Począwszy od szerokości, wysokości i rozmiaru kół, aż po zupełnie nową stylistykę. Już po szkicu widać zmianę proporcji miejskiego Hyundaia. Nowe wcielenie modelu i10 ma sprawiać wrażenie zwinnego, a jednocześnie dynamicznego.

Z przodu pojawi się szeroki grill z wkomponowanymi światłami do jazdy dziennej. Trójkątne przetłoczenia mają podkreślać szerokość samochodu, a dodatkowo poprawić jego aerodynamikę. Słupek C będzie miał kształt litery X, co z daleka ma wyróżniać najmniejszego Hyundaia.

Nieduże auta najlepiej sprawdzają się w miejskim ruchu:

Zobacz wideo

Bezpieczeństwo i multimedia

Nowy Hyundai i10 będzie wyposażony w szereg rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa i łączności. Na pokładzie znajdą się m.in. złącza Blue Link, Apple Car Play, Android Auto, a także bezprzewodowa ładowarka do smartfona oraz kamera cofania. Pojawią się też systemy dbające o bezpieczeństwo. Jednym z nich jest system ostrzegania przed kolizjami czołowymi (FCA), który używa przedniego czujnika radarowego do wykrywania nie tylko samochodów, ale także pieszych i rowerzystów. Nowy Hyundai i10 standardowo będzie wyposażony w asystenta utrzymywania pasa ruchu (LKAS) oraz system monitorujący poziom koncentracji uwagi kierowcy (DAA). Opcjonalnie na liście wyposażenia pojawi się też asystent świateł drogowych (HBA).

Światowa premiera nowego Hyundai i10 planowana jest podczas Targów Motoryzacyjnych we Frankfurcie (IAA) we wrześniu.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.