Honda E z dwoma ekranami dotykowymi na desce rozdzielczej. Tak wnętrze prezentuje się na zdjęciach

Bartłomiej Pawlak
Honda pochwaliła się niedawno zdjęciami z wnętrza Hondy E. Auto dostanie dwa duże ekrany dotykowe umieszczone na desce rozdzielczej. Poza nimi znajdą się tu trzy inne wyświetlacze.
Zobacz wideo

Honde E to wyczekiwany pierwszy elektryczny samochód Japończyków. O pracach nad nim wiemy już od dłuższego czasu, ale model E dopiero w styczniu tego roku z uroczego konceptu wyewoluował w bardziej realny prototyp. Od tamtej pory Honda co jakiś czas zdradza kolejne szczegóły dotyczące nowego auta.

Honda E - choć stylistyką nawiązuje do klasyków marki sprzed lat – będzie niezwykle nowoczesna. Znamy już wygląd i dane techniczne auta, w maju dowiedzieliśmy się także, że dostanie ono chowane klamki, a tradycyjne lusterka zostaną zastąpione kamerami.

HONDA E OFFERS ADVANCED CONNECTIVITY FOR MODERN LIFESTYLESHONDA E OFFERS ADVANCED CONNECTIVITY FOR MODERN LIFESTYLES fot. Materiały prasowe Honda

Honda E z pięcioma wyświetlaczami

Teraz mamy okazję zapoznać się ze zdjęciami z wnętrza samochodu. Na pierwszy rzut oka widzimy klasyczną i dość minimalistyczną deskę rozdzielczą pojazdu. Mamy tu więc zaledwie kilka pokręteł i przycisków, a dopiero po chwili w oczy rzucają się wielkie ekrany umieszczone powyżej.

Dwa z nich (znajdujące się w centralnej części) będą miały przekątną 12,5 cala i będą dotykowe. Mają służyć przede wszystkim kontroli nad parametrami auta, ale nie tylko, bo dzięki nim będziemy mogli m.in. sprawdzić pogodę, sterować muzyką, a na postoju nawet obejrzeć wideo.

HONDA E OFFERS ADVANCED CONNECTIVITY FOR MODERN LIFESTYLESHONDA E OFFERS ADVANCED CONNECTIVITY FOR MODERN LIFESTYLES fot. Materiały prasowe Honda

Honda chwali się, że interfejs będzie miał rozbudowane możliwości konfiguracji, tak aby każdy kierowca mógł dostosować ułożenie ikon i skrótów pod własne preferencje. Co warte podkreślenia, producent wbudował też w system pokładowy własnego asystenta głosowego.

Honda e Side Camera Mirror SystemHonda e Side Camera Mirror System fot. Materiały prasowe Honda

Poza dwoma centralnymi ekranami dotykowymi pojawią się również dwa wyświetlacze umieszczone po bokach, które zastąpią tradycyjne lusterka. Za kierownicą znajdzie się jeszcze jeden panel pokazujący m.in. aktualną prędkość czy poziom naładowania.

Honda E już prawie gotowa

HONDA E: THE PERFECT BALANCE OF EFFICIENCY AND PERFORMANCE FOR URBAN COMMUTINGHONDA E: THE PERFECT BALANCE OF EFFICIENCY AND PERFORMANCE FOR URBAN COMMUTING fot. Materiały prasowe Honda

Honda E wciąż jest w fazie prototypu, ale Japończycy powoli kończą prace nad pojazdem. Na ten moment elektryczna honda jest już w 99 proc. zbudowana z części produkowanych seryjnie. Do sprzedaży samochód trafi najprawdopodobniej na początku 2020 roku.

 
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.