Komentarze (59)
Krajowa "siódemka" w 2023 r. cała będzie dwupasmowa
Zaloguj się lub komentuj jako gość
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • lukask73

  0

  "Krajowa "siódemka" ma być trasą co najmniej dwupasmową"
  Przecież cały odcinek Warszawa-Płońsk ma dwie jezdnie po dwa pasy, czyli co najmniej cztery pasy w każdym punkcie. Czy może chodzi o coś innego? Dziennikarz nie potrafi po prostu wyjaśnić o co chodzi z tą ekspresówką, tylko nieumiejętnie licytuje się na pasy?

 • vibhisana

  0

  Mijają 4 lata Dojnej Zmiany. Czym ta zmiana może się pochwalić w przebudowie DK7 do standardu S7? Niczym! Na nowo podpisanych umowach powyżej Warszawy, to dopiero geodeci coś mierzą. 4 lata w "Dudę" poszły, a termin 2023 dla najdłuższej drogi ekspresowej w Polsce(bo aż ponad 700 km) wydaje się baardzo optymistyczny!

 • keram2225

  Oceniono 2 razy 0

  czyli najbardziej opóźniony jest odcinek Kiełpin - Trasa AK (Warszawa). Jakoś wokół tego odcinka cisza, jakby redaktorzy obawiali się podjąć tego tematu. A może mają w tym swój interes?

 • cezar85

  Oceniono 8 razy 0

  dwa pasy?

  nie za dużo?

 • edek40

  Oceniono 2 razy 0

  Hm...

 • Gość: K.L.

  Oceniono 1 raz -1

  Szanowna Pani Redaktor, gorąca prośby, by nie rzec sugestia. Przed pisaniem tego typu artykułu, może warto byłoby zajrzeć do Kodeksu Ruchu Drogowego i zapoznać się z definicją Drogi Ekspresowej. Proszę również wziąć pod uwagę, iż nie ma czegoś takiego jak pasmo drogi, jest natomiast pas drogi. Zatem, w liczbie mnogiej mamy do czynienia m.in. z drogą wielopasową a nie wielopasmową.
  K.L.

 • niekandydujacy_niepolityk

  Oceniono 9 razy -3

  Z mapy wynika wyraźnie, że na północnym odcinku siódemki granice zaborów wyznaczają granice stardardów. Od Napierek (dawna granica PL/D, jak też prusko-rosyjska) do samego Gdańska jest elegancka bezkolizyjna dwupasmówka. Odcunek mazowiecki, zwłaszcza Płońsk - Napierki koszmar na poziomie gorszym niż na Ukrainie.
  Zastanawiam się, dlaczego Mazowsze jest chyba najbardziej do tyłu z drogami.
  Trasa na Lublin, gdzie odcinek lubelski prawie gotowy (brakuje tylko ślimaczącego się odcinka omijającego centrum Ryków), ale z Warszawy do Garwolina dramat, prawie nic się nie robi.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX