Nowe Subaru Forester wreszcie na polskim rynku. Znamy ceny

Choć piąta generacja Subaru Forester jest dostępna na amerykańskim rynku od dłuższego czasu, dopiero teraz dociera do Polski. Jeden z najbardziej uniwersalnych japońskich samochodów otwiera cennik kwotą 140 tysięcy złotych.

Nowe Subaru Forester trafi na polski rynek w czterech wersjach wyposażenia, ale za to z jednym silnikiem. Pod maską pojawi się 150-konny 2.0iL e-Boxer, współpracujący z motorem elektrycznym o mocy 16,7 KM. Hybrydowy układ jest w stanie poruszać się na krótkich dystansach z wyłączonym silnikiem spalinowym. Napęd trafia oczywiście na cztery koła za pośrednictwem bezstopniowej przekładni Lineartronic.

Subaru Forester 2018Subaru Forester 2018 fot. Subaru

Wizualnie nowe Subaru Forester mocno przypomina poprzednika, ale jest nieco większe. Auto ma o 3 centymetry wydłużony rozstaw osi (2,67 m) i bardzo obiecujący jak na swój segment prześwit – aż 22 centymetry.

Ceny w Polsce

Bazowa wersja nowego Subaru Forester to Trend, za którą trzeba zapłacić 32 900 euro (czyli około 141 tysięcy złotych przy kursie euro na 30 lipca 2019 r.). Odmiana Exclusive ma kosztować 35 900 euro (około 154 tysiące złotych), a za Forestera w wersji Exclusive Navi zapłacimy tysiąc euro więcej (około 158 tysięcy złotych). Topowa pozycja w cenniku to wariant Platinum, który ma kosztować 39 900 euro (ponad 170 tysięcy złotych).

Subaru Forester piątej generacji pojawi się w salonach pod koniec tego roku.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.