Nowa Mazda 2 przyjedzie do Europy bez silnika Diesla

Mazda zaprezentowała niedawno odświeżoną dwójkę. Nowa Mazda 2 zadebiutowała w rodzimej Japonii, teraz dostaliśmy potwierdzenie, że auto pojawi się także na Starym Kontynencie.

Nowa Mazda 2 zadebiutowała w Japonii. Mówimy tu o faceliftingu, a nie nowej generacji miejskiego modelu. Teraz przedstawiciele marki potwierdzili, że dwójka przyjedzie także do europejskich salonów sprzedaży. Największą zmianą w porównaniu z wersją japońską, o której mogliście przeczytać na początku zeszłego tygodnia, to brak w ofercie jednostki wysokoprężnej 1.8 Skyactiv-D oraz napędu AWD, który w tej klasie w Europie jest rzadkością.

Nowa Mazda 2 będzie dostępna u nas z wolnossącym silnikiem benzynowym 1.5 Skyactiv-G w dwóch wariantach mocy: 75 lub 90 KM. Mocniejszą odmianę będzie można zamówić z automatem. Niezależnie od naszego wyboru Mazda 2 będzie wyposażona w technologię Mazda M Hybrid z 24 woltową instalacją. Miękka hybryda ma zapewnić płynniejszą jazdę oraz niższe zużycie paliwa.

Facelifting dwójki to okazja do unowocześnienia wyglądu modelu. Trochę nowości znajdziemy także w odświeżonym wnętrzu - choćby zaktualizowany system multimedialny z obsługą Apple CarPlay oraz Android Auto, lepsze wyciszenie i materiały wyższej jakości. Na listę systemów bezpieczeństwa i wsparcia kierowcy wpisano kolejne pozycji. Przykładowo, kamery 360, system utrzymania w pasie ruchu, rozpoznawanie znaków czy adaptacyjne LED-owe reflektory.

Kiedy Mazda 2 pojawi się w naszej części świata? Mowa o początku 2020 roku. Do dwójki jeszcze wrócimy, kiedy poznamy szczegóły polskiej oferty.

Na zdjęciach widzicie japońską wersję nowej Mazdy 2

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.