Utrudnienia na A4. Uwaga, kierowcy, ruszył remont kolejnego odcinka autostrady A4

Od wczoraj możliwe są utrudnienia na A4. Rozpoczął się remont jezdni południowej autostrady A4, tj. jezdni od strony Opola w kierunku Katowic, na wysokości Góry Św. Anny, pomiędzy węzłami Krapkowice i Kędzierzyn-Koźle. Na ponad 7-kilometrowym odcinku autostrady zostanie wykonany remont poszczególnych warstw nawierzchni jezdni.

Wczoraj 22 lipca została zamknięta jezdnia południowa autostrady, tj. jezdnia w kierunku do Katowic na odcinku ponad 7 kilometrów. Roboty są prowadzone w jednym etapie całą szerokością jezdni południowej, przy czym ruch jest przełożony na jezdnię przeciwną, tj. na jezdnię w kierunku do Wrocławia. Oprócz remontu nawierzchni zakres robót obejmie również remont odwodnienia, profilowanie zawyżonych lub zaniżonych poboczy, wymianę barier betonowych, odtworzenie oznakowania poziomego wraz z punktowymi elementami odblaskowymi oraz remont obiektów mostowych.

Z kolei ruch na jezdni północnej, tj. w kierunku Opola, jadąc z Katowic odbywa się dwukierunkowo, a kierowcy mają do dyspozycji po dwa pasy ruchu w każdym kierunku. Pozwala to na ograniczenie zatorów związanych z prowadzonym remontem. W czasie remontu jezdni południowej na znakach o zmiennej treści będą umieszczane komunikaty dla kierowców, informujące o aktualnej sytuacji na drodze.

Na autostradzie, przy wybranych kolumnach alarmowych i drogach dojazdowych prowadzących w kierunku remontowanego odcinka autostrady oraz na całej jego długości, w pasie rozdziału w odstępach co 1 km będzie dostępna woda oraz po 3 kabiny sanitarne co 2 km. Oczywiście przewidziane są one do dyspozycji tylko w sytuacji zaistnienia dużego zatoru.

GDDKiA planuje udostępnić odnowiony fragment przed końcem września.

Źródło: Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (4)
Utrudnienia na A4. Uwaga, kierowcy, ruszył remont kolejnego odcinka autostrady A4
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: Daniel

  0

  Polski idiotyzm drogowy nic więcej , jeszcze A1 nie dokonczona a przed Pyrzowicami droga pofalowana, kpiny i nic wiecej

 • Gość: Adam

  0

  Oni zawsze wiedzą kiedy zacząć remont, w wakacje kiedy największy ruch.

 • Gość: D1 NYGUS

  0

  Wszystko ok tylko dlaczego zamknięto całą jezdnię a nie podzielono na pół tak jak to robią na A4 Katowice - Kraków czy w innych krajach europejskich na drugiej nitce jest tak wąsko że auta nie mieszczą się obok siebie co utrudnia jazdę i korkuje już zakorkowaną drogę a w razie awarii nie ma żadnych tzw.SOSÓW ZATOCZEK BRAWO WYKONAWCA I GDDKiA 👎

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX