Wyjątkowa wyprawa Porsche 911 - dookoła świata w niemal 50-letnim Porsche

Na wyjątkową wyprawę zdecydowali się Chris i Madalina, niemiecko-rumuńska para. Ruszyli oni w podróż dookoła świata niemal 50-letnim Porsche 911.

Start we Florencji

Podróż rozpoczęła się pod koniec czerwca we Florencji. Białemu Porsche towarzyszyły dwa inne – czerwony i zielony, które stworzyły w ten sposób… włoską flagę.

 

Para przyjechała do Polski

W miniony weekend ekipa białego Porsche 911 przejeżdżała przez Polskę. Odwiedziła m.in. Małopolskę, a ich auto „nocowało” w Porsche Centrum Kraków. Po dawnej stolicy przyszła pora na aktualną, Madalina i Chris mogli oglądać Warszawę nocą, podczas przejażdżki z członkami Porsche Club Poland. Doświadczyli typowej u nas gościnności – w warsztacie znanego nie tylko miłośnikom Porsche Piotra Bema usunięto m.in. awarię szwankującego zamka w drzwiach, dostali w prezencie… butelkę polskiej wódki.

Ekipa Road 911, bo tak nazywa się wyprawa, wzięła także udział w organizowanym przez klub i Stację Klasyki rajdzie turystycznym. Mimo pewnych problemów z nawigacją dojechali do mety na szóstym miejscu z blisko 20 załóg, które stanęły na starcie imprezy.

Polska numerem 10.

Na karoserii białego Porsche 911 jest specjalnie przygotowany pas, przypominający nieco taśmę filmową. Na każdej z jej „klatek” jest miejsce na flagę odwiedzanego kraju. Polską przykleił Michał Błaszczyk, wiceprezes Porsche Club Poland. Biało-czerwona znalazła się na 10. miejscu i dołączyła do flag Słowacji, Ukrainy, Rumunii, Węgier, Słowenii, Austrii, Liechtensteinu, Szwajcarii i Włoch. Miejsca na „taśmie” jest jeszcze sporo, bo załoga Road 911 ma w planie przejazd przez Litwę, Łotwę, Estonię, kraje skandynawskie, Islandię, Amerykę Północną i Południową, Afrykę, Australię, Azję, z której Madalina i Chris wrócą do Europy.

 

Plan jest… elastyczny

Podróż nie ma dokładnego planu, jeśli gdzieś ekipa będzie czuć się wyjątkowo dobrze (tak, jak np. w Polsce) pobyt zostaje wydłużony. Dlatego też trudno mówić o precyzyjnej dacie zakończenia eskapady, ma ona trwać ok. dwóch lat.

Madalina & Chris & Porsche

Ekipa Road 911 to Rumunka Madalina Ene, jednocześnie delikatna i wybuchowa oraz Niemiec, Chris Koch, który ma umiejętność, która z pewnością pomoże mu porozumieć się niemal wszędzie na świecie – mówi płynnie po niemiecku (co oczywiste), angielsku, włosku, francusku, rumuńsku (co też nie jest zaskoczeniem) i – nieco słabiej – po rosyjsku. Do kompletu brakuje chyba tylko hiszpańskiego i chińskiego. Chris i Madalina są małżeństwem.

Ich pojazd to Porsche 911 T z 1970 roku, wersja na rynek włoski. Auto ma 2,2-litrowy silnik o mocy 125 KM i pięciostopniową, manualną skrzynię biegów.

Zobacz wideo
Więcej o: