Cupra prezentuje elektryczny samochód koncepcyjny

Po tym jak Cupra oddzieliła się od Seata i została niezależną marką, skupia się na samochodach sportowych. Póki co portfolio ma dość skromne, ale wiele wskazuje na to, że niedługo do gamy modelowej dołączy elektryczny samochód sportowy.

Sportowa marka prezentuje wizję autorskiego model samochodu – Cupra Concept. Pierwsza całkowicie elektryczna Cupra będzie łączyć wysoką wydajność z zaawansowaną technologią jednostki napędowej i dynamicznym designem.  

Cupra Concept to czterodrzwiowy crossover o modnej ostatnimi czasy stylistyce nadwozia coupé. Będzie to pierwszy w 100% elektryczny samochód nowej marki. Projektantom udało się połączyć ciekawy design ze sportowymi proporcjami. Przód samochodu to kompromis pomiędzy estetyką a osiągami – każdy otwór wentylacyjny jest ma swoje uzasadnienie i zapewnia większą wydajność.  

Z tyłu zainstalowano dyfuzor, który zapewnia funkcjonalną aerodynamikę auta. Tylne lampy to modny ostatnio pas świetlny ciągnący się przez całą szerokość pojazdu.  

To póki co tylko koncept, który ma szanse dołączyć do modeli Cupra Ateca i Formentor. Koncepcyjny model zadebiutuje na wrześniowych targach IAA we Frankfurcie. 

Cupra FormentorCupra Formentor fot. Cupra

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.