Autostrada A4. Możliwe utrudnienia - od 18 lipca zmiany w organizacji ruchu na A4 w woj. opolskim

Na ponad 7-kilometrowym odcinku południowej jezdni A4 w woj. opolskim w okolicy Góry św. Anny. Od dzisiaj na jezdni północnej w kierunku Wrocławia, ustawiono nowe oznakowania informującego o kierunkach jazdy na tej jezdni. Kierowcy będą mieli do dyspozycji jezdnię północną.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zapewnia, że utrzymane zostaną na niej dwa pasy ruchu w każdym kierunku, by zminimalizować powstawanie zatorów.

Utrudnienia związane z remontem

Do niedzieli 21 lipca ruch w kierunku do Katowic będzie odbywał się bez zakłóceń związanych z wprowadzanymi zmianami. W tym okresie utrudnienia mogą występować na jezdni do Wrocławia. W poniedziałek, 22 lipca, ok. godz. 6.00 wyłączymy z ruchu przeznaczony do remontu odcinek jezdni do Katowic. Do dyspozycji kierowców pozostanie jezdnia północna.

Tymczasowe pasy ruchu będą miały mniejszą szerokość niż dotychczas. Pas skrajny o szerokości 3 m przeznaczony będzie dla pojazdów ciężarowych, a trochę węższy wewnętrzny dla pozostałych pojazdów.

Remont A4Remont A4 fot. GDDKiA

W celu zapewnienia odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa ruchu w utrudnionych warunkach prowadzonego remontu, GDDKiA przeprowadziła spotkanie koordynacyjne wszystkich służb biorących udział w działaniach ratowniczych oraz inwestora i wykonawcy. Ustalono warunki i zasady prowadzenia działań ratowniczych na remontowanym odcinku, tak aby zapewnić służbom dotarcie do miejsca zdarzenia i umożliwić podjęcie działań ratowniczych.

Podobnie jak w latach ubiegłych, wzdłuż całego remontowanego odcinka i na dojazdach do niego rozmieszczone będą co kilometr oznakowane punkty poboru wody pitnej. Na dojazdach do remontowanego odcinka, co dwa kilometry w miejscach kolumn alarmowych, będą ustawione po trzy kabiny sanitarne na każdym kierunku ruchu.

Remont ma się zakończyć do końca września 2019 r.

Źródło: GDDKiA

Zobacz wideo
Więcej o: