Kiedy doczekamy się pełnej sieci dróg szybkiego ruchu w Polsce? Rzecznik GDDKiA odpowiada

Tomasz Korniejew
Wygodny przejazd drogą ekspresową z Gdańska przez Warszawę do Krakowa to wciąż pieśń przyszłości. Jan Krynicki, rzecznik prasowy GDDKiA, odpowiada, jak dalekiej przyszłości, a przy okazji rozwiewa wątpliwości, czy to prawda, że budujemy drogi najdrożej w Europie.

Pytań odnośnie do budowy dróg nasuwa się mnóstwo. Choć systematycznie rozszerzamy siatkę tzw. ekspresówek i autostrad, wciąż nie jesteśmy w stanie dojechać komfortową drogą do stolicy z większości miast w Polsce.

Warszawa nadal nie ma obwodnicy, a ostatnio do opinii publicznej dociera dużo komunikatów, że kontrakty z wykonawcami nowych odcinków w różnych częściach kraju są rozwiązywane.

Czy budowa efektywnej siatki połączeń drogowych jest zagrożona? M.in. na to pytanie odpowiada w poniższej rozmowie wideo Jan Krynicki, rzecznik prasowy Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Więcej o:
Komentarze (21)
Kiedy doczekamy się pełnej sieci dróg szybkiego ruchu w Polsce? Czy budujemy drogi drożej niż na zachodzie? Rzecznik GDDKiA odpowiada
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: kataryniarski

  Oceniono 14 razy 8

  Po odejściu tej władzy - chyba że następna tez pieniądze na drogi będzie rozkradać.

 • 1stanczyk

  Oceniono 8 razy 6

  Zrozumiałam, że porównywalne odcinki autostrad czy dróg szybkiego ruchu kosztują w naszym kraju podobnie jak na zachodzie.

  Tyle, że i praca od tej konstrukcyjnej, kosztorysowej począwszy a na wykonawstwie skończywszy i materiały budowlane są u nas pewnie dwukrotnie albo trzykrotnie tańsze niż na zachodzie.

  Czyli albo marnotrawstwo (czytaj bezkarne złodziejstwo) albo warcholstwo albo zła organizacja albo kolosalny zysk firm wygrywających przetargi w naszym kraju "korzystają" z podobnych kosztów budowy

  A jakość budowanych w naszym kraju dróg jest częstokroć nieporównywalność gorsza o tych oddawanych do użytku na zachodzie o czym najlepiej świadczą remonty po roku czy dwóch od chwili oddania do użytku

 • Gość: jr968

  Oceniono 8 razy 6

  Nie ma nic gorszego dla tej władzy, niż sytuacja, w której nie ma gdzie wstęgi przeciąć. Więc spokojnie, trochę to jeszcze potrwa. Małymi kawałkami.

 • franekzjanek

  Oceniono 12 razy 4

  >
  Jak PiS odejdzie od władzy ..ruszy wszystko
  >

 • Gość: Waldi

  Oceniono 1 raz 1

  Po pierwsze to umowy ,które były podpisane z Włochami kilka lat temu na jakąś kwotę przez rząd PO PSL teraz rząd PIS ma im dopłacić do paliwa czy kruszywa .Mieli środki na to wszystko i czas zanim materiały podrożały żeby budowy ukończyć w terminie z cenami z przed lat.

 • vanad48

  Oceniono 5 razy 1

  Bez komentarza....oddawane odcinki S-n i A-n, to głównie końcówki inwestycji poprzednich rządów....

 • Gość: boyscout

  Oceniono 1 raz 1

  co by bylo gdyby Warszawa nie istniala? kiedys cala Polska "budowala swoja stolice", ostatnia cegla szla na Warszawe . Teraz od 30 lat wszystkie drogi sa budowane do Warszawy

 • jerzytop

  Oceniono 1 raz 1

  NIGDY
  W Polsce jedyne co nam dobrze wychodzi i szybko to walka o KORYTO wojenki Polsko -Polskie no i machanie szabelkom jacy to my jestesmy silni ................. w gębie lub mordzie i tylko w tym
  Komunistyczne Chiny maja tysiace km autostrad i szybkich kolei a my nastepne km dróg do poprawki jak i torów kolejowych

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX