Mercedes klasy X zniknie ze sprzedaży? Powodem jest fatalna sprzedaż

Mercedes-Benz klasy X to pickup klasy premium. Jak na prestiżowe auto przystało, ma równie prestiżową cenę, mimo, że konstrukcyjnie bazuje na Nissanie Navara. Niestety elegancki pickup nie przyjął się na rynku. Wiele wskazuje na to, że niedługo z niego zniknie równie szybko, jak się pojawił.

W niemieckim "Automobilwoche" pojawiła się informacja, że Mercedes wycofa ze sprzedaży Klasę X. Powodem ma być mizerna sprzedaż tego modelu. W zeszłym roku na całym świecie (czyli na rynkach Europy, Australii i RPA) sprzedano 16 700 egzemplarzy użytkowego Mercedesa. To bardzo słaby wynik, zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że od debiutu tego modelu minęły zaledwie dwa lata. W sprzedaży Klasy X pomogłoby wprowadzenie jej na rynek amerykański, jednak póki co koncert ze Stuttgartu nie ma takich planów. 

100 tys. zł różnicy 

Konstrukcyjnie Mercedes Klasy X jest Nissanem Navarą. Oba auta powstają nawet w tej samej fabryce w Barcelonie. Jednak jak na Mercedesa przystało, jego cena jest odpowiednio wyższa. W aktualnym konfiguratorze na stronie producenta, Mercedes Klasy X 350d (z trzylitrowym wysokoprężnym V6) na polskim rynku kosztuje co najmniej 220 785 zł. Dla porównania bliźniaczy Nissan (ale z sinikiem 2.3 dCi) otwiera cennik kwotą 127 600 zł. Różnica blisko 100 tysięcy złotych okazała się dla klientów nie do przejścia. 

Szacuje się, że sprzedaż Mercedesa Klasy X zakończy się w przyszłym roku lub w 2021. Chyba, że Mercedes zaskoczy niższą ceną lub wyprawą do Ameryki.

Mercedes klasy X 2017Mercedes klasy X 2017 fot. Mercedes

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.