Skoda Kamiq wchodzi do produkcji. Z fabryki może wyjeżdżać nawet 400 SUV-ów dziennie

Skoda Kamiq już niedługo pojawi się na europejskich ulicach. W Mladzie Boleslav właśnie ruszyła produkcja nowego SUV-a. Skoda Kamiq to przedstawiciel miejskich crossoverów segmentu B.

Skoda Kamiq to mierzący 4,24 m długości nowy crossover Skody. W rodzinie SUV-ów czeskiego producenta miejski Kamiq dołączy do kompaktowego Karoqa oraz znacznie większego Kodiaqa. Nowy crossover Skody jest bardzo blisko spokrewniony z Seatem Arona oraz Volkswagenem T-Crossem. Podobnie jak koncernowe rodzeństwo Kamiq został zbudowany w oparciu o platformę MQB, stawia na przestronność i praktyczność (bagażnik ma aż 400 l), dobrze znane silniki TSI oraz TDI i oferowany jest tylko z napędem na przód.

W Mladzie Boleslav ruszyła właśnie produkcja Kamiqa. Żeby przygotować zakład do produkcji nowego modelu Skoda zainwestowała ok. 100 milionów euro. Plany są ambitne, bo fabrykę dziennie może opuszczać nawet 400 sztuk Skody Kamiq dziennie.

Niestety, wciąż nie wiemy, ile Skoda Kamiq będzie kosztować. Polski cennik powinniśmy poznać jeszcze w tym miesiącu. Orientacyjnie napiszemy tylko, że Arona z 1.0 TSI 95 KM kosztuje wyjściowo 67 700 zł, a T-Cross z tą samą jednostką napędową - 69 790 zł. Skoda Kamiq powinna zostać wyceniona bardzo podobnie.

Zobacz wideo