Kaskadowy pomiar prędkości na polskich drogach. Policja zapowiada wzmożone kontrole

9 lipca 2019 roku w całym kraju policja przeprowadzi działania kontrolno-prewencyjne pn. "Kaskadowy pomiar prędkości". Wszystko po to, by wyegzekwować od kierowców przestrzegania obowiązujących ograniczeń prędkości.

Akcja policyjna "Kaskadowy pomiar prędkości" będzie trwała 9 lipca przez cały dzień. Jej celem jest uświadamianie kierującym pojazdami, że nadmierna prędkość jest podstawową przyczyną wypadków drogowych, która prowadzi do tragicznych w skutkach zdarzeń. W działaniach weźmie udział ponad 5 tysięcy policjantów ruchu drogowego. Szczególnym nadzorem zostaną objęte m. in. miejsca, gdzie najczęściej dochodzi do wypadków drogowych, których przyczyną jest nadmierna prędkość.

Co to jest kaskadowy pomiar prędkości?

Kaskadowy pomiar prędkości polega na prowadzeniu statycznej kontroli na tej samej drodze, w tym samym czasie, ale w różnych miejscach. Patrole są ustawione kolejno po sobie na określonym, często niezbyt długim, odcinku drogi.

Ostrożność przede wszystkim

Pamiętajmy, że im większa prędkość pojazdu tym gorsze postrzeganie otoczenia i dłuższa droga hamowania, co może skutkować tragedią na drodze. Szczególnie ważne jest, aby kierujący przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, obserwowali drogę i jej otoczenie, a także zwalniali przed przejściami dla pieszych.

Więcej o:
Komentarze (4)
Kaskadowy pomiar prędkości na polskich drogach. Policja zapowiada wzmożone kontrole
Zaloguj się lub komentuj jako gość
  • mjuhbun

    Oceniono 1 raz 1

    Psia grypa ?

  • alben albus

    Oceniono 1 raz 1

    Podstawową przyczyną wypadków jest NIEUMIEJETNOŚĆ prowadzenia pojazdów i brak PRZEWIDYWANIA sytuacji na drodze oraz NIEZASTOSOWANIE do ograniczonego zaufania wobec innych użytkowników. Przekroczenie prędkości są tylko wyłącznie pośrednim przyczynami w dobie wprowadzenia i tak już ograniczonymi limitami prędkości od dwóch dekad (pomijam wzrost natężenia ruchu) de facto mówienie o podstawowym przyczynie przekraczania prędkości w obecnym kształcie jest po prostu nadużyciem w uproszczeniu in.sł. policja wchodzi po najniższej linii oporu bo np nie robi akcji choćby o kierunkowskazach, o sposobie jazdy na jednosladach czy WYELIMINOWANIE cwaniackich manewrów przez kierujących i tu jest najwięcej groźnych wypadków, ale to trudniejsze zadania dla coraz mniej doświadczonych policjantów bo ...niewygodne i tyle w temacie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX