Torowa Toyota GR Supra GT4 trafi do regularnej sprzedaży. Gazoo Racing chce promować motorsport

To już oficjalna informacja - Toyota w 2020 roku wprowadzi do sprzedaży model GR Supra GT4. Ma to być wyścigowy samochód, przeznaczony dla prywatnych zespołów.

Gazoo Racing, sportowy dział Toyoty potwierdził, że w 2020 roku wprowadzi na rynek wyścigowy samochód przeznaczony dla zespołów prywatnych. Mowa o modelu GR Supra GT4. Po premierze GR Supry GT4 Concept na targach samochodowych w Genewie oraz starcie GR Supry w czerwcowym wyścigu 24 Hours of Nürburgring, zainteresowanie zespołów wyścigowych przerosło oczekiwania producenta.

Toyota Gazoo Racing chce wzmocnić swoje zaangażowanie w wyścigi zespołów prywatnych. Wszystko po to, by umożliwić miłośnikom motorsportu na całym świecie uczestnictwo w wyścigach i rozwijać coraz lepsze auta, wykorzystując doświadczenia z torów wyścigowych.

Klasa GT4

Model GR Supra GT42 to samochód wyścigowy oparty na GR Supra - pierwszym globalnym modelu Toyota Gazoo Racing, który trafił na rynek w tym roku. Kategoria GT4 zyskuje coraz większą popularność wśród zespołów prywatnych ze względu na niskie koszty oraz łatwość dołączenia do rywalizacji. Samochody GT4 startują w różnych seriach wyścigowych na całym świecie,takich jak Super Taikyu Series w Japonii, GT4 European Series oraz VLN Endurance Championship Nürburgring w Europie czy Michelin Pilot Challenge Series w USA.

Toyota GR Supra GT4 ConceptToyota GR Supra GT4 Concept Zuzanna Krzyczkowska

GR Supra rywalizuje już w NASCAR Xfinity Series w Ameryce Północnej, a od 2020 roku ma ścigać się w Super GT GT500 Class w Japonii. Pojawienie się GR Supry GT4 zagwarantuje fanom motorsportu radość z oglądania GR Supry na torach całego świata.

Zespół Toyota Gazoo Racing podczas pracy nad GR Suprą korzystał ze wsparcia trzech partnerów technicznych: firm Akrapovic, Pirelli oraz Ravenol. Akrapovic zajmie się projektowaniem motorsportowych układów wydechowych, Pirelli skupi się na rozwoju opon, a Ravenol zapewni oleje i środki smarne.

W toku seryjnej produkcji torowa Toyota Supra otrzyma m.in. klatkę bezpieczeństwa, fotel wyścigowy zgodny z homologacją FIA, przedni dyfuzor i tylne skrzydło wykonane z kompozytów włókien naturalnych oraz zbiornik paliwa z systemem szybkiego tankowania. Póki co cena, data, ani miejsce premiery torowej Supry GT4, nie są jeszcze znane.

Toyota GR SupraToyota GR Supra fot. Toyota

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.