W wakacje przybędzie nowych dróg. Drogowcy oddadzą nowe fragmenty A1, S8, S17 i S51

Do końca wakacji GDDKiA planuje oddać kolejne odcinki trasy S17 między Lublinem a Warszawą. Otwarte zostaną też odcinek autostrady A1 z Pyrzowic do Częstochowy, ostatni odcinek obwodnicy Olsztyna i fragmenty drogi ekspresowej S6 w woj. zachodniopomorskim. Jadący nad morze muszą liczyć się z utrudnieniami.

Z Lublina do stolicy i nad morze coraz sprawniej

Przed wakacjami Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad oddała pierwsze 13 km S17 w lubelskim. W pierwszym tygodniu lipca udostępni kierowcom kolejne 30 km ekspresowej "siedemnastki" od obwodnicy Garwolina aż do Ryk. Pod koniec wakacji planowane jest połączenia odcinków S17 przed i za Rykami, dzięki czemu 140-kilometrową trasę pokonamy w 70 minut.

A1, S8, S51 w wakacyjnej puli

W tym tygodniu udostępniony zostanie pozostały odcinek obwodnicy Olsztyna w ciągu trasy S51, co pozwoli ominąć miasto od południa i wschodu. W wakacje GDDKiA planuje również usunąć ostatnie ograniczenia na S8 pomiędzy Radziejowicami i Przeszkodą, co ułatwi wyjazd z Warszawy w kierunku Katowic.

W tym samym czasie zostanie otwarty fragment autostrady A1 od Pyrzowic do węzła Częstochowa Południe. Dzięki temu od granicy z Czechami będziemy mogli przejechać aż do okolic Częstochowy autostradą. Równolegle GDDKiA jest w trakcie wyboru wykonawcy prac zabezpieczających, w tym położenia nawierzchni na autostradowej obwodnicy Częstochowy, tak aby przed końcem roku móc udostępnić ciąg główny tej trasy.

Zobacz wideo

Utrudnienia dla kierowców jadących nad morze

Planując podróż pamiętajmy, że rozpoczęła się przebudowa starej "jedynki" do parametrów autostrady na odcinku od Tuszyna pod Łodzią po Częstochowę. Prace potrwają do przełomu lat 2021 i 2022.

Podobnie należy sprawdzić trasę nad morze (Pomorze Zachodnie), gdzie realizowana jest przebudowa wschodniej obwodnicy Szczecina oraz kończona jest budowa trasy S6 łączącej Szczecin, Kołobrzeg i Koszalin. Tu pierwszy odcinek S6 Goleniów-Nowogard (na wschód od Szczecina) już został udostępniony w ostatnich tygodniach.

Z kolei na S3 w budowie jest drugi most na Odrze w ciągu S3 na wysokości Cigacic i tam w chwilach wzmożonego ruchu zdarzają się zatory. Utrudnienia zakończą się w grudniu tego roku.

Gdzie jeszcze trzeba się liczyć ze spowolnieniami w kierunkach nadmorskich:

 • Autostrada A6 między węzłami Szczecin Dąbie i Rzęśnica. Zwężenie do jednej jezdni. Wykonawca inwestycji zapowiada, że około połowy lipca udrożni przejazd przebudowywaną jezdnią w kierunku Świnoujścia, wówczas będą czynne dwie jezdnie.
 • Droga S3 na odcinkach Brzozowo-Miękowo i Miękowo-Rzęśnica. Na przebudowywanym moście przez rzekę Ina na obwodnicy Goleniowa jest zwężenie do jednej jezdni, to utrudnienie będzie obowiązywało przez cały okres wakacyjny. W kilku miejscach ruch zostanie skierowany na tymczasowe jezdnie. Można się również spodziewać ruchu pojazdów budowy na DK3. W weekendy wakacyjne może to powodować spowolnienia ruchu.
 • Droga S6 Goleniów-Koszalin. Otwarty jest już odcinek Goleniów-Nowogard, ale na pozostałych fragmentach trwają roboty. Szczególnie odczuwalne będą prace na fragmencie Nowogard-Płoty. Utrudnienia będą również w rejonie Kołobrzegu, przede wszystkim przy węźle Kołobrzeg Wschód.
 • S11 obwodnica Szczecinka – utrudnienia na włączeniach w obwodnicę na północ i południe od Szczecinka. Do końca lipca będzie obowiązywał objazd DK20 do północnego ronda obwodnicy poprowadzony częściowo drogą wspomagającą, a częściowo po jezdniach obwodnicy.
 • S10 obwodnica Wałcza - niewielkie utrudnienia na włączeniach obwodnicy w DK10 i przecięciu z DK22.
Więcej o:
Komentarze (33)
W wakacje przybędzie nowych dróg. Nowe fragmenty A1, S8, S17 i S51
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • lucusia3

  Oceniono 43 razy 43

  A jak się wrzuca mapki, to by pasowało tez dac legendę. Co oznaczają kolory?

 • 43elvis

  Oceniono 11 razy 7

  Wielka sensacja,w czwartym roku rządów kończy się inwestycje drogowe zaczęte w 2011-12
  14 km koło Polkowic na S3 robi się 3 lata i końca nie widać.W zachodniopomorskim w latach 2010-12 ukończono odcinek od Miękowa do Sulechowa.A była to wówczas Polska w RUINIE.

 • Gość: Tutejszy

  Oceniono 19 razy 7

  A wszystkie te odcinki, zostały albo dopiero zostaną złożone jako wnioski o bezzwrotną płatność do Komisji Europejskiej. Tylko, że suweren po tym nie usłyszy, bo PIS się już o to postara. Bez UE by nic w dragoach czy koleji nie zbudowali.....

 • Gość: lob

  Oceniono 7 razy 5

  Od Radziejowic w kierunku W -wy gotowe ,otwarte dwa pasy ruchu i max.60 km/h . Oczywiście nikt nie przestrzega , bo byłby idiotą. Tak się uczy szacunku do przepisów.
  W kierunku przeciwnym , z małymi wyjątkami tak samo.

 • susceptant

  Oceniono 6 razy 2

  !40 km drogi ekspresowej do Lublina otwarte w czasie wakacji?
  Wolne żarty - do odcinka Skrudki Kurów (13 km) dołączą: granica woj. lubelskiego - Skrudki (20 km, koniec wakacji), i dwa odcinki od końca obwodnicy Garwolina do granicy woj. lub. (25 km). W sumie to prawie 60 km - a wraz z obwodnicą Garwolina (13 km) i odcinkiem Kurów-Lublin (30 km) daje łacznie ok. 100 km. Pozostałe 40 km pozostają w budowie.
  Jak już przepisujecie komunikaty GDDKiA, to róbcie to krytycznie.

 • Gość: greg

  Oceniono 4 razy 2

  "W pierwszym tygodniu lipca udostępni kierowcom kolejne 30 km ekspresowej „siedemnastki” od obwodnicy Garwolina aż do Ryk" - dziwne, jeszcze tydzień temu czytałem że będzie gotowa do końca czerwca. Czyżby obsuwa? Niemożliwe...

 • Gość: Zbigniew

  Oceniono 1 raz 1

  Nadal nie mogę znaleźć żadnych informacji w temacie zachodniej obwodnicy Szczecina i związanych z tym pobocznych projektach, czemu?

 • aj-ti-aj

  0

  Jeśli ktoś pisze o niewielkich utrudniedniach w Wałczu, to na pewno nigdy przez Wałcz nie jechał. 1,5h aby przejechać małe 25k miasto z północy na południe to chyba nie są niewielkie utrudnienia?

 • kris123511

  0

  S3 od Goleniowa i dalej A6 pod Szczecinem powodują, że jak do tego dołożymy czekanie 2 godziny na prom Świnoujsciu co powoduje, że powrót z weekendu w tym mieście zabiera prawie 5 godzin do Szczecina..
  nie mam pojęcia, może trzeba zrobić przerwę na 5 lat i jeżdzić tam jak drogi będą gotowe ..póki co katastrofa

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX