Ubezpieczenie AC na godziny. Nie musisz kupować pełnej polisy autocasco

Z ubezpieczeniowych statystyk wynika, że ponad 70% kierowców nie decyduje się na zakup ubezpieczenia AC. Powód jest prosty - autocasco jest dużo droższe od obowiązkowego OC. Na rynku pojawił się jednak nowy model ubezpieczania auta - AC będziemy mogli wykupić na godziny.

Sześciu na dziesięciu Polaków ma samochód. To dwa razy więcej niż w 2005 r. Zaledwie 30 proc. z nich decyduje się na wykupienie ubezpieczenia autocasco. Pozostałe 70 proc. ponosi pełne ryzyko uszkodzenia, zniszczenia lub kradzieży auta. Wszystko ze względu na wysokość składek.

Statystycznie w Polsce jeździ więcej aut niż w dużo bogatszych od nas krajach, takich jak Niemcy czy Francja. Samochód jest elementem prestiżu i statusu społecznego w niemal każdej grupie wiekowej, włączając w to najmłodszych kierowców. Zakup samochodu jest jedną z pierwszych, ważnych decyzji zakupowych w dorosłym życiu, a przyzwyczajenie do korzystania z auta, względem innych środków transportu, jest wśród Polaków bardzo duże. Dla części osób, które podróżują autem w bardzo długie trasy, podróż samochodem jest najtańszą i z tego powodu najchętniej wybieraną opcją, a innym kojarzy się z niezależnością i wolnością

– mówi dr Tomasz Sobierajski, socjolog Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego.

Zobacz wideo

Z nowym modelem ubezpieczenia wyszło towarzystwo Aviva, proponując klientom AC na godziny. Inicjatywa powstała z myślą o kierowcach, którzy np. wyjeżdżają na wakacje lub pożyczają komuś samochód i chcieliby dodatkowo zabezpieczyć swoje auto.

Ubezpieczenie „Teraz by Aviva” jest dostępne na godziny, a wykupić je możemy za pośrednictwem smartfona. Jest to propozycja dla kierowców, którzy sporadycznie wyjeżdżają w podróż i chcą się czuć bezpiecznie. Można ubezpieczyć samochód osobowy, terenowy lub van na okres od 3 godzin do 30 dni. Wiek samochodu nie może przekraczać 15 lat a jego wartość – 100 tys. zł. Ubezpieczenie na godziny chroni nasz pojazd jak normalne AC i działa nie tylko w Polsce, ale w całej Europie (z wyłączeniem Rosji, a w przypadku kradzieży również z wyłączeniem Białorusi, Ukrainy i Mołdawii).

Ile kosztuje ubezpieczenie AC na godziny?

Uśredniona składka za 6 godzin ubezpieczenia w Polsce dla najpopularniejszych samochodów wynosi od 27 do 38 zł. Jeśli planujemy wyjazd za granicę, stawka wyniesie od 42 do 67 zł. Podobnie jak przy warunkach normalnego ubezpieczenia OC/AC, klient bezszkodowy zapłaci mniej, a szkodowy – więcej.

Więcej o:
Komentarze (11)
Ubezpieczenie AC na godziny. Nie musisz kupować pełnej polisy autocasco
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: as

  Oceniono 2 razy 2

  Ile?? I to jeszcze u lidera zaniżania wycen... Te stawki przemawiają za tym, że jak ktoś jedzie przynajmniej raz w miesiącu, to taniej kupić normalne AC. Szczególnie w innej firmie.

 • Rafalcia

  Oceniono 2 razy 2

  Taki pomysł to pewna klęska - aż się prosi o wyłudzenie odszkodowania.

 • Gość: zawodowiec

  Oceniono 1 raz 1

  Co za bzdura! proponuje jeszcze wprowadzic -OC na minuty!!!

 • Gość: marek

  0

  Z mojej strony mogę zaproponować kalkulator-oc-ac.auto.pl/, korzystam każdego roku i najłatwiej w jednym miejscu znaleźć rożne oferty i wybrać dla siebie ta, która pod względem zakresu ubezpieczenia jak i tez jeśli chodzi o cenę będzie wypadać najlepiej.

 • Gość: adam

  0

  Nie wiem jak obecnie wyglądają ceny, bo jestem kilka miesięcy po zakupie ubezpieczenia, ale korzystałem z kalkulator-oc-ac . auto . pl/ i tam udało mi się znaleźć najlepszą cenowo propozycje więc to chyba będzie najlepsze rozwiązanie jak chce się tanio ubezpieczenie kupić.

 • Gość: ADAM

  0

  www.wyliczenie.pI
  Porównują ponad 70 ofert z różnych firm. Można tanio kupić OC/AC online.

 • Gość: Franek

  0

  Jak jest panie socjolog "odpowiedzialny" 20letni Seba wybiera 25 letnie BMW z niemieckiego szrotu a 22 letnia Karyna kupuje 15 letnie Polo z przebiegiem tylko 80 tys. A potem wszyskich trują. A 25 letni korpo Janusz kupuje 10 letniego kombiaka. A potem jak jadą nad morze na wakacje to parkują ludziom pod oknami żeby wyładować bagaże do swojego "apartamentu" wynajętego od innego Janusza bo pan/pani kierowca nie może skalać się przeniesieniem bagaży przez 10-15 metrów chodnika.

 • Gość: Zorientowany

  0

  Ta firma wypadła z rynku komunikacji - nie potrafili dostosować stawek do rynku, ich polityka wobec partnerow byla kanibalistyczna. Aktualnie mają nieistotny udział w rynku. Czytajcie dobrze OW - udział własny to pewnie spory procent.

 • Gość: Michał

  Oceniono 1 raz -1

  Teraz znajdziesz tanie ubezpieczenie OC i AC w telefonie to proste i szybkie w aplikacji Kupdirect z Google Play skanujesz tylko kod z dowodu rejestracyjnego, bez wpisywania danych i w 5 sek masz porównanie składek a w 40 sek polisę na mailu

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX