Akcja policji 17 czerwca - kierowcy muszą mieć się na baczności

17 czerwca w całym kraju policja będzie prowadziła działania kontrolno-prewencyjne pn. "Prędkość". Akcja policji ma wyłapać kierowców nagminnie przekraczających prędkość.

Policyjna akcja „Prędkość” ma na celu wyegzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania obowiązujących ograniczeń prędkości. W ramach działań funkcjonariusze będą prowadzić pomiary prędkości zarówno statycznie, z wykorzystaniem ręcznych mierników prędkości, jak i dynamicznie – przy użyciu pojazdów z wideorejestratorem.

Nadzorem Policji w pierwszej kolejności obejmowane są drogi o największym zagrożeniu wypadkowością. Zaplanowane działania mają charakter prewencyjny. Jednak kierujący, którzy nie będą stosować się do ograniczeń prędkości, muszą liczyć się z konsekwencjami prawnymi.

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (60)
Akcja policji 17 czerwca ? kierowcy muszą mieć się na baczności
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • szejski

  Oceniono 47 razy 47

  Jak w czasie jednodniowej akcji wyłapać kierowców nagminnie przekraczających prędkość?

 • Gość: janek

  Oceniono 24 razy 24

  Od "Akcji" do "Akcji" a później standardowa leniwa rzeczywistość.

 • year68

  Oceniono 19 razy 17

  Niech lepiej zrobią akcje lewy pas, przejazd na czerwonym, a nie suszeniem na wylotówkach. Ta akcja prędkość, to chyba dla nich, bo za dużo tych nowych beemek rozbili.

 • remo29

  Oceniono 12 razy 12

  Heh, akcja-sracja, tam gdzie zwykle stoją dziś ich nie ma, po prosu ustawili się gdzieś indziej i tylko na tym polega "akcyjność" tej akcji.

 • Gość: Miro

  Oceniono 20 razy 12

  Brakuje pieniędzy a nie poprawa naszego bezpieczeństwa zacznijmy od tego...

 • boshary

  Oceniono 11 razy 9

  Działania żenujące

 • Gość: milicjant

  Oceniono 8 razy 8

  Czyli łamiący przepisy mają się bać tylko tego dnia? I po co ta wzmianka, że muszą się liczyć z konsekwencjami prawnymi? To w inne dni nie muszą....? W Polsze jest tak, że jak nie walniesz napisu na brami "brama wjazdowa, nie zastawiać", to zastawią! Podobnie z tabliczkami "Nie deptać trawy", czy "sprzątaj po swoim pupilu", itp., itd. A wracając do millicji: te medialne akcje są żenujące. Nie lepiej, po prostu, więcej patroli na drogach (w tym na S-ach i autostradach: brak odstępu, nie stosowanie sygnalizacji, jazda lewym pasem, etc.)?? Pytam!

 • patatajson

  Oceniono 14 razy 8

  Zmieńcie ograniczenia - gdzie było do 50, zróbcie do 70km/h. Gdzie Było do 70, dajcie dopuszczalną do 90km/h. A jak już wszyscy się szeroko uśmiechną, łapcie każdego, kto przekroczy dozwoloną choćby o jeden kilometr. Zagrożenie to nie jechać 70km/h w terenie zabudowanym, tylko nie bać się jechać 120km/h w terenie zabudowanym. A nie boją się, bo nikt ich nie łapie. Takie jednorazowe akcje to w kit i na szybę.

 • Gość: tomcio

  Oceniono 6 razy 6

  Jestem pewien, że statystycznie akcja zaliczona będzie do wielkiego sukcesu policji. Tylko co z tymi kierowcami, którzy dzisiaj jechali z prawidłową prędkością, ale bez włączonych bądź źle ustawionych świateł, rozmawiając przez komórkę, a także z wydzielanymi czarnymi spalinami przy każdorazowej zmianie biegów itd. Czy trzeba będzie czekać na następną akcję dotyczącą np. oświetlenia. I znowu co z pozostałymi w/w wykroczeniami łącznie z przekraczającymi prędkość, no bo ta akcja już była?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX