Autostrada A4 utrudnienia. Kolejny etap remontu na PPO Karwiany na A4

Utrudnienia na autostradzie A4 - remont na PPO Karwiany.GDDKiA ostrzega przed możliwymi utrudnieniami w ruchu na autostradzie A4. Wczoraj, 16 czerwca, rozpoczęło się wprowadzenie kolejnego, trzeciego etapu organizacji ruchu.

Kolejny etap remontu na PPO Karwiany na A4

Jak informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, ruch z kierunku Katowic powróci na obecnie remontowaną, północną jezdnię i będzie obsługiwany przez 5 bramek wyjazdowych z odcinka płatnego.  Z kolei ruch w kierunku Katowic będzie, przed samym poszerzeniem związanym z poborem opłat, sprowadzany do jednego pasa (na długości około 200m), a następnie kierowany do trzech funkcjonujących bramek wjazdowych na odcinek płatny.

Podczas tego etapu robót wyłączone z ruchu będzie pięć środkowych bramek. GDDKiA apeluje do kierowców podróżujących w kierunku Opola i Katowic o zjeżdżanie z autostrady możliwie jak najwcześniej i korzystanie z dróg alternatywnych lub wyznaczonego objazdu zalecanego dla pojazdów do 3,5 t.

Ten etap remontu ma potrwać do 25 czerwca. W tym miejscu warto też przypomnieć, że od 4 czerwca zamknięty jest parking przy PPO Karwian.

Brak przejazdu dla pojazdów ponadgabarytowych

Przypominamy, że w trakcie remontu PPO Karwiany nie jest możliwy przejazdy pojazdów ponadgabarytowych. Niestety, niektórzy przewoźnicy o tym zapominają i zjechanie takich pojazdów z trasy, dodatkowo generuje olbrzymie utrudnienia dla innych kierowców.

Kolejny etap remontu na PPO Karwiany na A4Kolejny etap remontu na PPO Karwiany na A4 fot. GDDKiA

Komunikat przez CB Radio

Dla lepszego dotarcia do podróżujących będzie nadawany komunikt przez CB Radio:

Trwa remont A4 przy bramkach PPO Karwiany. Sprawdź aktualną sytuację na autostradzie. W przypadku zatorów wybieraj trasy alternatywne! Uwaga! Nie ma możliwości przejazdu przez bramki na PPO Karwiany pojazdów ponadgabarytowych! Kierowcom pojazdów osobowych i dostawczych do 3,5 tony zaleca się objazd drogami wojewódzkimi nr 346, 395 i drogą krajową nr 8. Objazd ten jest oznakowany.

Źródło: GDDKiA

Remont A4 PPO KarwianyRemont A4 PPO Karwiany fot. GDDKiA

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.