Honda ma najszybszą kosiarkę świata. W wyścigu do "setki" bije niejedno ferrari

Bartłomiej Pawlak
Inżynierowie Hondy zajmują się nie tylko budową szybkich samochodów, ale również kosiarek. Nowy model Mean Mower V2 pobił rekord Guinnessa rozpędzając się do 100 mil na godzinę w zaledwie 6 sekund. Oznacza to, że kosiarka Hondy na torze pokonałaby wiele sportowych aut ze stajni Ferrari lub Lamborghini.

Mało kto wie, że poza projektowaniem aut, inżynierowie Hondy zajmują się również budową kosiarek. I to nie tylko tradycyjnych "powolnych" urządzeń koszących, ale również piekielnie mocnych pojazdów przeznaczonych bardziej na tory wyścigowe niż trawniki.

Jedną z nich jest linia Mean Mower, nad która Honda pracuje już od wielu lat. W 2014 roku model Mean Mower zdobył zresztą rekord Guinnessa rozpędzając się na torze do 116 mph (187 km/h):

 

Honda nie mogła jednak z sukcesu cieszyć się zbyt długo, bo zaledwie rok później ich model został pokonany przez zmodyfikowaną kosiarkę Viking T6, która "wykręciła" aż 133 mph (214 km/h).

Kosiarka Hondy z nowym rekordem Guinnessa

W 2018 roku Honda powróciła jednak z podrasowanym modelem Mean Mower V2. Teraz kosiarkę przetestowano pod czujnym okiem sędziego z księgi rekordów Guinnessa. Za kierownicą usiadła kaskaderka Jessica Hawkins, a próba miała miejsce na torze EuroSpeedway Lausitz w zachodnich Niemczech.

Honda bije rekord prędkości... kosiarkąHonda bije rekord prędkości... kosiarką fot. zrzut ekranu z filmu HondaVideo na YouTube

W pierwszym z dwóch przejazdów Mean Mower V2 odnotowano czas 3,45 sekundy do 60 mph (96,6 km/h) i 6,43 sekundy do 100 mph (160,9 km/h). Druga z prób była jeszcze lepsza, bo do 60 mph maszyna Hondy rozpędziła się w zaledwie 3,08 sekundy, a do 100 mph w 6,12 sekundy.

Tym samym Honda Mean Mower V2 pobiła rekord Guinnessa jako kosiarka najszybciej rozpędzająca się do 100 mil na godzinę ze średnim czasem 6,29 sekundy. Co więcej pojazd jest w stanie osiągnąć maksymalną prędkość aż 150,99 mph (243 km/h). Film z rekordowych przejazdów możecie zobaczyć poniżej:

 

Niewielka waga i mocny silnik kluczem do sukcesu

Mean Mower V2 nie jest oczywiście konwencjonalną maszyną do koszenie trawnika. Pod maską tego potwora ukryto czterocylindrowy silnik z motocykla o pojemności 999 centymetrów sześciennych osiągający 200 koni mechanicznych przy 13 tys. obrotów na minutę.

Sama kosiarka jest też bardzo lekka - waży jedynie 140 kg, dzięki czemu ma lepszy stosunek mocy do masy niż... Bugatti Chiron, a więc najszybszy seryjnie produkowany samochód świata. Takie połączenie sprawia, że Mean Mower V2 "wykręca" na torze lepsze wyniki niż wiele samochodów takich marek, jak Ferrari czy Lamborghini.

Producent deklaruje jednak, że kosiarka sprawdza się nie tylko na torze, ale również na trawie. Aby Mean Mower V2 mogła zostać uznana za kosiarkę musiała zachować jej podstawowe elementy, a więc ostrza (wykonane z włókna węglowego) i zbiornik na skoszoną trawę. Jest więc w stanie kosić trawę, choć m.in. przez piekielnie sztywne zawieszenie nie jest to zapewne zbyt wygodne zajęcie.

Więcej o:
Komentarze (15)
Honda pobiła rekord Guinnessa. Ich kosiarka Mean Mower V2 rozpędza się w 3 sekundy do 100 km/h
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • awonek

  Oceniono 5 razy 1

  Kubica wreszcie wygra?

 • Gość: karkots

  0

  Przecież duże znaczenie ma też paliwo. Zalejesz byle czym, to kosiarka będzie działać słabo, a widzę różnicę po wykorzystaniu paliw ekologicznych. Tzn. nie wiem, czy lepszy rozruch, nieprzerwana praca i jakby większa moc to wszystko przez paliwa alkilatowe Warter Fuels, ale taką zmianę właśnie u nas widzę. Czy to na dłużej? Zobaczymy.

 • Gość: typix

  0

  Widzę nową niszę dla tych maszyn roboczych: Kosiarka GT np z "szybszym" napędem i felgami alu...

 • dra-h

  Oceniono 2 razy 0

  Mam pytanie. Po co komu taka kosiarka? Z tego co wiem kosiarki służą do koszenia, a nie do ścigania się na torach wyścigowych.

 • kirdan1

  Oceniono 1 raz -1

  David Lynch powinien teraz nakręcić "Prostą historię 2".

 • Gość: Anick

  Oceniono 1 raz -1

  Żadne żywe stworzenie nie ma szans na ucieczkę. Makabryczny pomysł.

 • Gość: Heniek

  Oceniono 1 raz -1

  opie...łbym był działkę w 2 minuty, z drugiej strony wolałby, żeby te pieniądze przeznaczyli na dzieci a nie pierdoły typu odrzutowe kosiarki

 • mmeydey

  Oceniono 1 raz -1

  autor chciał podkreślić, że nie bije skody 1,0 tsi, ferrari tak ale skody nie... niezły profesjonalizm

 • race444

  Oceniono 1 raz -1

  Kubica do Hondy na kosiarki. Wyjdzie taniej i moze nie bedzie ostatni.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX