Co się stanie, kiedy policja wybierze się na zlot tuningowy? 87 mandatów i 32 zabrane dowody rejestracyjne

To informacja, która podbija polski internet w ostatnich dniach. Policja wybrała się na zlot tuningowy w Pieskowej Skale. Efekt? 87 mandatów karnych, 32 zatrzymane dowody rejestracyjne oraz 2 prawa jazdy.

Rozpisują się o tym media w całej Polsce, niekonieczne te zajmujące się motoryzacją czy tuningiem. W Małopolsce, konkretnie w Pieskowej Skale, odbywał się w weekend zlot miłośników tuningu. Na imprezę postanowili wybrać się także funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Krakowie oraz Komisariatu Policji w Skale w celu zapewnienia bezpieczeństwa w rejonie zlotu.

Efektów wzmożonej kontroli można się było spodziewać. Oto liczby policyjnej akcji:

  • 168 kontroli,
  • 142 ujawnione wykroczenia,
  • 87 mandatów karnych,
  • 17 pouczeń,
  • 6 razy funkcjonariusze sporządzili dokumentację o skierowanie wniosków o ukaranie do sądu,
  • 32 zatrzymane dowody rejestracyjne,
  • 2 zatrzymane prawa jazdy.

Podczas takich zlotów często dochodzi do łamania prawa. To zwykle parkowanie w złym miejscu, nielegalne wyścigi albo widowiskowe palenie gumy. Policjanci w Pieskowej Skale skupili się na wyłapywaniu tych przewinień, ale też zatrzymywaniu nietrzeźwych kierowców, zapewnieniu bezpieczeństwa uczestnikom zlotu i mieszkańcom okolic oraz przejezdności dróg. Jak donoszą nasi koledzy z Interii.pl, którzy mają redakcję w Krakowie, policja nie wykryła zakłóceń porządku oraz bezpieczeństwa w ruchu drogowym, jak również nie naruszono przepisów ustawy o ochronie środowiska.

Źródło: motoryzacja.interia.pl, małopolska.policja.gov.pl

Tuningowy zjazdTuningowy zjazd fot. małopolska.policja.gov.pl

Tuningowy zjazdTuningowy zjazd fot. małopolska.policja.gov.pl

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.