Mamed Ch. podejrzany o paserstwo luksusowych samochodów. Mowa m.in. o Porsche Panamerze czy BMW M6

Mamed Ch. został zatrzymany przez Biuro Operacji Antyterrorystycznych - podało RMF FM. Były zawodnik MMM podejrzewany jest o paserstwo luksusowych aut.

Mamed Ch. został dzisiaj rano (11 czerwca) zatrzymany przez Biuro Operacji Antyterrorystycznych na Warmii i Mazurach. Do zatrzymania miało dojść na zlecenie prokuratora Śląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach. Jako pierwsze o sprawie poinformowało RMF FM. Według doniesień, zawodnik MMA może być zamieszany w paserstwo luksusowych samochodów, które sprowadzano z Czech.

W opublikowanym przez prokuraturę oświadczeniu przewijają się m.in. następujące modele:

  • Porsche Panamera,
  • Range Rover Evoque,
  • BMW M6,
  • BMW serii 7.

Mamed Ch. ma usłyszeć zarzuty po doprowadzeniu do prokuratury. Dopiero wtedy zostanie podjęta decyzja o ewentualnym zastosowaniu środków zapobiegawczych.

Zawodnik od 2004 r. startował w konfrontacjach mieszanych sztuk walki. Najbardziej znany jest z walk dla organizacji KSW. Był m.in. międzynarodowym mistrzem Polski oraz byłym mistrzem wagi średniej i półciężkiej. W 2018 r. zakończył karierę sportową. Pochodzący z Czeczenii Mamed Ch. w 2010 r. otrzymał polskie obywatelstwo.

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.