Nowe radiowozy BMW dla policji - na służbę trafi niedługo ponad 80 mocnych trójek. Większość w policyjnym malowaniu

Na polskich drogach niedługo pojawi się jeszcze więcej szybkich radiowozów marki BMW. Funkcjonariusze już otrzymują pierwsze auta z 82 zamówionych trójek. Część będzie nieoznakowana, ale większość zostanie pomalowana w policyjne barwy.
Zakupione auta wchodzą do służby na drogach w idealnym momencie, bo za chwilę zaczyna się okres wakacyjny. A najnowsze BMW z pewnością przyczynią się do poprawy bezpieczeństwa podróżnych.

- powiedział dziennik.pl podinsp. Radosław Kobryś z Biura Ruchu Drogowego KGP.

To właśnie auto.dziennik.pl jako pierwszy podał informacje, że nowe radiowozy już zaczęły trafiać na służbę w polskiej policji. Niedawno zamówiono 82 nowe trójki. Dołączą do 140 już używanych samochodów bawarskiej marki. Czeka je ciężka praca, o czym znacznie więcej pisaliśmy w tym miejscu: Nieoznakowane radiowozy BMW nie mają łatwego życia. Policjanci rozbili na służbie już 75 z nich. W sumie polska policja będzie miała aż 222 BMW serii 3 w różnych wersjach.

51 oznakowanych i 33 nieoznakowanych radiowozów

W sumie policja zamówiła 82 radiowozy. 51 z nich to BMW serii 3 w wersji sedan, które zostaną pomalowane w policyjne barwy i będą służyć jako oznakowane radiowozy. Pozostałe 31 samochodów to BMW serii 3 Gran Turismo xDrive, GT zostaną posłane do walki z piratami drogowymi i dołączą do floty nieoznakowanych radiowozów. Jak donosi autodziennik.pl, każda nieoznakowana trójka będzie wyposażona w kamerę z przodu i z tyłu. Pomiar prędkości będzie się odbywać tak, jak do tej pory – wyświetlana na nagraniu wartość jest mierzona na kołach radiowozu. 

Warto zaznaczyć, że do tej pory polska policja jeździła BMW serii 3 poprzedniej generacji. Teraz funkcjonariusze otrzymają najnowsze, debiutujące na rynku w tym roku modele.

Jak wyglądają nowe radiowozy BMW?

Możecie je obejrzeć na poniższych zdjęciach i filmie:

Źródło: Auto.dziennik.pl (link)

Więcej o: