Na autostradzie A4 rozpoczyna się kolejny remont. W kierunku Katowic będą utrudnienia

Na przełomie czerwca i lipca rozpocznie się remont kolejnego odcinka autostrady A4. Tym razem drogowcy zabiorą się za ponad 7-kilometrowy fragment pomiędzy węzłami Krapkowice i Kędzierzyn-Koźle. Prace mają się zakończyć już po wakacjach.

Remont jezdni południowej autostrady A4, tj. jezdni w kierunku Katowic, na wysokości Góry Św. Anny, pomiędzy węzłami Krapkowice i Kędzierzyn-Koźle, rozpocznie się 29 czerwca br. Na ponad 7-kilometrowym odcinku zostanie wykonany remont poszczególnych warstw nawierzchni jezdni. Oddanie do ruchu wyremontowanego odcinka jezdni południowej planowane jest do końca września br.

Zobacz wideo

W pierwszym etapie prac wykonawca przystąpi do rozbudowy przejazdu awaryjnego. Podczas wykonywania tych prac wystąpią utrudnienia w ruchu spowodowane wyłączeniem pasów szybkiego ruchu na dwóch odcinkach na obu jezdniach. Zostanie wprowadzony zakaz wyprzedzania przez samochody ciężarowe oraz ograniczenie prędkości.

Zamknięcie jezdni południowej

W drugiej połowie lipca nastąpi zamknięcie jezdni południowej autostrady (w kierunku Katowic). Roboty na jezdni południowej będą prowadzone w jednym etapie całą szerokością jezdni, przy czym ruch zostanie przełożony na jezdnię przeciwną, tj. na jezdnię w kierunku Wrocławia. Podczas prac ruch będzie odbywał się dwukierunkowo, co oznacza, że kierowcy będą mieli do dyspozycji po dwa pasy  ruchu w każdym kierunku. Pozwoli to na ograniczenie zatorów związanych z prowadzonym remontem. W czasie remontu jezdni południowej będzie obowiązywało ograniczenie prędkości.

Remont nie tylko nawierzchni

Oprócz remontu nawierzchni zakres prac obejmie również remont odwodnienia, profilowanie zawyżonych lub zaniżonych poboczy, wymianę barier betonowych, odtworzenie oznakowania poziomego wraz z punktowymi elementami odblaskowymi oraz remont obiektów mostowych.

Autostrada A1Autostrada A1 GDDKiA

Źródło: GDDKiA

Więcej o: