Skoda wkracza na rynek z nową marką

Po premierze elektrycznej Skody Citigo i hybrydowego Superba, marka wprowadza na rynek elektromobilnąsub-markę iV.

W pełni elektryczny Citigoe iV i hybrydowy Superb iV plug-in to dwa modele, którymi Skoda wkracza na rynek pojazdów zelektryfikowanych. Nowa sub-marka ma rozwijać własną rodzinę pojazdów elektrycznych. W ciągu najbliższych pięciu lat Skoda zainwestuje dwa miliardy euro w rozwój pojazdów elektrycznych i nowych usług mobilnych. To największy program inwestycyjny w historii tego producenta.

Zobacz wideo

Ładowanie pojazdów elektrycznych i hybrydowych

Skoda nie tylko koncentruje się na modelach z napędem elektrycznym, ale i przyspiesza rozwój systemu elektromobilności. Obejmie on m.in. ładowarki naścienne, które umożliwią klientom ładowanie pojazdów w domu, a także dostęp do usług z obszaru Connectivity umożliwiających inteligentne wyszukiwanie najbliższych stacji ładowania.

Bezemisyjna Skoda

W maju Skoda zaprezentowała pierwsze modele z nowej rodziny iV. Citigoe iV to bezemisyjne, ciche, zwinne i przestronne auto, które umożliwia komfortowe przemieszczanie się po mieście. Samochód napędzany jest wyłącznie silnikiem elektrycznym o mocy 61 kW oraz wyposażony w akumulator litowo-jonowy o pojemności 36,8 kWh zapewniający zasięg do 265 km w cyklu WLTP.

Skoda Superb iV, hybryda plug-inSkoda Superb iV, hybryda plug-in ŠKODA AUTO

Superb iV to pierwszy model ŠKODY z napędem hybrydowym typu plug-in. Silnik benzynowy wraz z silnikiem elektrycznym zapewniają łączoną moc 218 KM. Auto doskonale sprawdza się zarówno podczas miejskiej jazdy, jak i w dalekich podróżach, zachowując mobilność przyjazną dla środowiska. Akumulator litowo-jonowy w Superbie iV ma pojemność 13 kWh, co pozwala na pokonanie do 55 kilometrów (WLTP) przy zasilaniu wyłącznie energią elektryczną.

Jednym z założeń strategii zrównoważonego rozwoju GreenFuture, jest zmniejszenie emisji dwutlenku węgla o 30 proc. z floty pojazdów Skody w latach 2015 – 2025. Do końca 2022 r. Skoda będzie miała w swojej ofercie ponad dziesięć częściowo, lub w pełni elektrycznych samochodów.

Elektryczna Skoda Citigoe iVElektryczna Skoda Citigoe iV SKODA AUTO

Więcej o:
Komentarze (7)
Skoda wkracza na rynek z nową marką
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Maciek Raczka

  Oceniono 4 razy 2

  Autor tego felietonu, który prawdopodobnie nazywa siebie dziennikarzem, zabawil się w słowotwórcę i stworzył nowe słowo do polskiego języka: elektromobilnąsub - markę.
  Ha ha i oni chca oby im płacić abonament za "dobre dziennikarstwo".

 • Gość: jasio

  Oceniono 1 raz 1

  kura-elektro

 • alben albus

  Oceniono 1 raz 1

  Bezemisyjny?!! Wierutna bzdura, bo ujście na zanieszczyszczenie środowiska będzie z dała od takiego auta tzn np elektrownie, które w rozmaity sposób emituje i tak CO2, a poza tym co, zużyte np akumulatory wyląduje np na kontynencie afrykańskim choćby zakopujac pod Saharą, serio. Jakby na to nie spojrzeć właśnie firma pod kreryńskim logiem kury, dodaje ciężką cegiełkę do globalnego zanieczyszczenia środowiska naturalnego. Projektanci śkodzin mają ...kurze móżdżki w sam raz jak ich logowy symbol...

 • Gość: an.noyed

  Oceniono 1 raz 1

  Gdzieś już słyszałem o programie elektromobilności. Zaraz, zaraz, kto to mówił?

 • Gość: biedron pedzerasta

  0

  bedzie sie nazywac quraq a modele to qurakao 4 i quraqao 4

 • brylant1

  0

  Elkuraq iKuraq

 • pikuj

  0

  Czyli to skoda czy nowa marka?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX