Skoda wkracza na rynek z nową marką

Po premierze elektrycznej Skody Citigo i hybrydowego Superba, marka wprowadza na rynek elektromobilnąsub-markę iV.

W pełni elektryczny Citigoe iV i hybrydowy Superb iV plug-in to dwa modele, którymi Skoda wkracza na rynek pojazdów zelektryfikowanych. Nowa sub-marka ma rozwijać własną rodzinę pojazdów elektrycznych. W ciągu najbliższych pięciu lat Skoda zainwestuje dwa miliardy euro w rozwój pojazdów elektrycznych i nowych usług mobilnych. To największy program inwestycyjny w historii tego producenta.

Zobacz wideo

Ładowanie pojazdów elektrycznych i hybrydowych

Skoda nie tylko koncentruje się na modelach z napędem elektrycznym, ale i przyspiesza rozwój systemu elektromobilności. Obejmie on m.in. ładowarki naścienne, które umożliwią klientom ładowanie pojazdów w domu, a także dostęp do usług z obszaru Connectivity umożliwiających inteligentne wyszukiwanie najbliższych stacji ładowania.

Bezemisyjna Skoda

W maju Skoda zaprezentowała pierwsze modele z nowej rodziny iV. Citigoe iV to bezemisyjne, ciche, zwinne i przestronne auto, które umożliwia komfortowe przemieszczanie się po mieście. Samochód napędzany jest wyłącznie silnikiem elektrycznym o mocy 61 kW oraz wyposażony w akumulator litowo-jonowy o pojemności 36,8 kWh zapewniający zasięg do 265 km w cyklu WLTP.

Skoda Superb iV, hybryda plug-inSkoda Superb iV, hybryda plug-in ŠKODA AUTO

Superb iV to pierwszy model ŠKODY z napędem hybrydowym typu plug-in. Silnik benzynowy wraz z silnikiem elektrycznym zapewniają łączoną moc 218 KM. Auto doskonale sprawdza się zarówno podczas miejskiej jazdy, jak i w dalekich podróżach, zachowując mobilność przyjazną dla środowiska. Akumulator litowo-jonowy w Superbie iV ma pojemność 13 kWh, co pozwala na pokonanie do 55 kilometrów (WLTP) przy zasilaniu wyłącznie energią elektryczną.

Jednym z założeń strategii zrównoważonego rozwoju GreenFuture, jest zmniejszenie emisji dwutlenku węgla o 30 proc. z floty pojazdów Skody w latach 2015 – 2025. Do końca 2022 r. Skoda będzie miała w swojej ofercie ponad dziesięć częściowo, lub w pełni elektrycznych samochodów.

Elektryczna Skoda Citigoe iVElektryczna Skoda Citigoe iV SKODA AUTO

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.