Utrudnienia w ruchu do 6 czerwca. Zobacz, gdzie na kierowców czekają utrudnienia

Z powodu przejazdów kolumn wojskowych, na niektórych drogach krajowych i szybkiego ruchu kierowcy muszą spodziewać się utrudnień. Pojawią się m.in. czasowe ograniczenia prędkości. Gdzie pojedziemy wolniej?

W województwach dolnośląskim i lubuskim spodziewane są przejazdy kolumn pojazdów wojskowych, w tym na drogach szybkiego ruchu. W związku z tym mogą zostać wdrożone czasowe ograniczenia prędkości do 80 km/h. Ograniczenie będzie sygnalizowane kierowcom m.in. poprzez mobilne ledowe tablice zmiennej treści.

Zobacz wideo

Większość z przejazdów jest zaplanowana na godziny nocne, tak aby w jak najmniejszym stopniu wpływały na utrudnienia w ruchu. W przypadku pojedynczych wojskowych pojazdów kołowych, dostosowanych do poruszania się z wyższymi prędkościami, nie planuje się wprowadzania czasowych ograniczeń prędkości. Jednak w dniach 1-6 czerwca musimy się spodziewać wyższego poziomu natężenia ruchu wynikającego z realizowanych działań zarówno Wojska Polskiego, jak i wojsk sprzymierzonych.

Militarne oznakowanie dróg

W związku z międzynarodowym ćwiczeniem wojskowym Noble Jump 2019, od 23 maja wybrane obiekty mostowe w ciągu dróg krajowych zostały oznakowane dodatkowymi znakami dla kierujących pojazdami wojskowymi. Mowa o znakach wojskowej klasyfikacji obciążenia (klasy MLC). Można je zauważyć przede wszystkim w województwach dolnośląskim i lubuskim na autostradzie A4 i drodze krajowej nr 18. Są one kierowane jedynie do kierowców pojazdów wojskowych i mówią o ich dopuszczalnej masie całkowitej w skali MLC (Military Load Classification), a nie w tonach. Dla kierowców pojazdów cywilnych nie mają one znaczenia.

Przeczytaj także: Żółte znaki z czołgami stanęły przy drogach. Co oznaczają?

Żółte znaki z czołgami to informacje dla kierowców pojazdów wojskowychŻółte znaki z czołgami to informacje dla kierowców pojazdów wojskowych Fot. GDDKiA

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.