Skoda Mountiaq Concept - pickup na bazie Kodiaqa stworzony przez praktykantów

Skoda Mountiaq Concept to kolejny wyjątkowy projekt stworzony przez praktykantów, pracujących w Skodzie.Tym razem stworzyli pickupa na bazie Skody Kodiaq.

Dziwny, czasem lekko zakręcony koncept Skody przygotowany na zlot w Worthersee to już od kilku lat tradycja. W zeszłym roku praktykanci pracowali nad Sunroqiem, czyli Karoqiem bez dachu. Wcześniej eksperymentowano z innymi modelami czeskiego producenta. Poniżej zamieszczamy kilka zdjęć poprzednich projektów.

Nie można oczywiście podchodzić do nich na poważnie - to rodzaj zabawy, w której praktykanci mogą wcielić w życie ciekawe pomysły. Nikt nie spodziewa się, że któryś z konceptów przeistoczy się w produkcyjne auto.

Skoda Karoq CabrioletSkoda Karoq Cabriolet fot. Skoda

 Skoda Yeti Xtreme Skoda Yeti Xtreme  Skoda

Skoda Funstar ConceptSkoda Funstar Concept Fot. Skoda

Skoda Atero CoupeSkoda Atero Coupe fot. Skoda

Skoda Mountiaq Concept - najnowszy pomysł praktykantów

W tym roku najmłodsi pracownicy Skody wzięli na warsztat Kodiaqa i postanowili przeistoczyć go w Mountiaqa, czyli pickupa do zadań specjalnych.

Skoda Mountiaq Concept jest wyraźnie większy od swojego dawcy - o 302 mm dłuższy, 123 mm  szerszy i o 34 mm wyższy. Rozstaw osi został skrócony o 3 mm, a waga auta wzrosła do 2450 kg. Co pod maską? Benzynowy silnik 2.0 TSI o mocy 190 KM, który współpracuje ze skrzynią DSG.

Skoda Mountiaq ConceptSkoda Mountiaq Concept fot. Skoda

W Mountiaqu nie mogło się oczywiście obyć bez napędu 4x4 i masy terenowych dodatków. To m.in. oświetlenie LED na dachu, dodatkowe osłony, orurowanie, wyciągarka, wyczynowe terenowe opony oraz snorkel. Prześwit jest większy o 10 cm. Z jaskrawym lakierem Sunset Orange kontrastują czarne akcenty.

Również we wnętrzu pierwsze skrzypce gra kolor pomarańczowy. W środku znajdziemy lodówkę, największy dostępny w Kodiaqu ekran, nowe audio z subwooferem 2000 watt oraz dwie krótkofalówki.

Chcielibyście, żeby ze Skody Mountiaq Concept kiedyś wyrósł pickup, który pojawiłby się w salonach?

Skoda Mountiaq ConceptSkoda Mountiaq Concept fot. Skoda

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.