Traficar zmienia cennik i wprowadza elektryczne samochody

Firma Traficar zmienia flotę na elektryczną. Na warszawskie ulice wyjadą mikrosamochody ZD D2S. Zmieni się także cennik usług carsharingu.

Firmy carsharingowe w ciągu ostatnich kilku lat wyrosły jak grzyby po deszczu. Niemal na każdej stołecznej ulicy znajdziemy samochody na wynajem. Traficar właśnie zmienił swoją politykę, a od 3 czerwca zmienia się nie tylko flota i strefa, ale również model rozliczenia. Teraz za wynajem mikrosamochodu elektrycznego w stolicy, zapłacimy 99 gr za każdą minutę jazdy.

Elektryki do miasta

Zrealizowany w ubiegłym roku projekt "Roadshow ZOE" potwierdził założenia firmy dotyczące przewagi samochodów elektrycznych w stolicy. Rozbudowana sieć buspasów oraz bardzo ograniczone możliwości zaparkowania samochodów w centrum miasta, faworyzują mikromobilność na tle zakorkowanego śródmieścia Warszawy.

Zobacz wideo

Mikromobilność w stolicy

Mikrosamochody ZD D2S mają kilka podstawowych zalet. Mogą sprawnie poruszać się po buspasach, dobrze radzą sobie w korkach ulicznych, a do ich zaparkowania wystarczy niewielka przestrzeń. ZD D2S od 14 lutego były udostępnione w Krakowie. Wykonano nimi ponad 8000 przejazdów, z czego najdłuższy wyniósł 51 km. To dwumiejscowe auta miejskie, które osiągają prędkość do 85 km/h. Na pokładzie każdego auta jest łącze Bluetooth oraz kamera parkowania. Bagażnik o pojemności 274 l z powodzeniem pomieści zakupy i walizkę.

Nowy cennik Traficar

Traficar wprowadza także nowy cennik dla mikropojazdów, który będzie obejmował jedynie opłatę 0,99 zł za minutę jazdy oraz 0,10 zł za minutę postoju. Zniesiona zostaje opłata za kilometr jazdy.

Strefa kończenia wynajmu została przystosowana do nowej floty i będzie obejmować centrum miasta oraz ulice z buspasami. ZD D2S nie mogą wyjeżdżać poza miasto, co oznacza, że nie można nimi podróżować drogami szybkiego ruchu i autostradami, ani wykonywać przejazdów międzymiastowych.

Oprócz floty aut elektrycznych ZD D2S w Warszawie nadal będzie działać usługa dostawczych aut na minuty TrafiCargo. Z Renault Kangoo Van można korzystać w systemie zamkniętym – auto należy zwrócić w miejsce, z którego zostało wynajęte.

Traficar - mikrosamochody ZD D2STraficar - mikrosamochody ZD D2S Traficar

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.