Nowy Opel Corsa-e - nowa Corsa debiutuje w elektrycznej wersji. 330 km zasięgu na jednym ładowaniu

Filip Trusz
Nowy Opel Corsa wyjedzie na drogi jeszcze w tym roku. Pod skrzydłami francuskiego koncernu PSA popularna Corsa wchodzi w nową erę, co podkreśla fakt, że swoją karierę rozpoczyna od wersji Corsa-e, a więc odmiany w pełni elektrycznej.

Nowy Opel Corsa zostanie zbudowany na bazie francuskiej platformy CMP. Będzie więc bliskim krewniakiem Citroena C3 i Peugeota 208. Bagażnik miejskiego auta pomieści 309 l (poprawa o 24 l), a rozstaw osi zwiększono o 28 mm (2538 mm), co przełożyło się na więcej miejsca z tyłu. Corsa w nową generację wjeżdża sporo lżejsza, bo pozbyła się aż 108 kg. Od poprzedniczki jest też ciut dłuższa (4,06 m do 4,02 m) i niższa (o 48 mm).

Mieliśmy już okazję sprawdzić, jak nowa Corsa jeździ. I mały Opel bardzo pozytywnie nas zaskoczył, o czym więcej przeczytacie tutaj:

Opel Corsa-eOpel Corsa-e fot. Opel

Opel Corsa-e - wersja w pełni elektryczna

Nowy Opel Corsa zadebiutował w elektrycznej wersji Corsa-e. Premierę zaplanowano na 4 czerwca, ale zdjęcia wyciekły wcześniej (włamanie na serwery Opla), Niemcy postanowili więc przyspieszyć. Co już wiemy o Corsie-e?

Silnik elektryczny będzie miał 134 KM mocy (100 kW) i 260 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Kierowca dostanie do wyboru trzy tryby jazdy - Eco, Normal oraz Sport. Pojemność baterii to 50 kWh. Corsa-e przejedzie 330 km zanim trzeba będzie ją podpiąć do gniazdka, a przynajmniej tak deklaruje producent.

Opel Corsa-e 2020Opel Corsa-e 2020 fot. Opel

Liczby nowego Opla Corsa-e:

  • przyspieszenie od 0 do 50 km/h - 2,8 s
  • przyspieszenie od 0 do 100 km/h - 8,1 s
  • pojemność baterii - 50 kWh
  • zasięg na jednym ładowaniu wg normy WLTP - 330 km
  • ładowanie od 0 do 80 proc. przy użyciu szybkiej ładowarki - 30 minut

Więcej szczegółów technicznych (np. prędkość maksymalna czy czas ładowania ze zwykłego gniazdka) poznamy prawdopodobnie 4 czerwca podczas oficjalnej prezentacji w Niemczech.

Opel Corsa-e 2020Opel Corsa-e 2020 fot. Opel

W eleganckiej i stonowanej, charakterystycznej dla Opla, kabinie pierwsze skrzypce będzie grał duży ekran dotykowy. W bazowej wersji Corsy-e ma 7 cali, na liście opcji znajdziemy także 10-cali. W elektryku również analogowe zegary zostaną zastąpione wyświetlaczem.

Opel chwali się reflektorami IntelliLux LED, które mają być najnowocześniejsze w całym segmencie B. W Corsie-e nad kierowcą i pasażerami będzie czuwał cały zastęp elektronicznych aniołów stróżów. Od asystentów parkowania, po systemy ostrzegające o ryzyku kolizji czy pojazdach w martwym polu.

Opel Corsa-e 2020Opel Corsa-e 2020 fot. Opel

Zobacz wideo
Czy podoba Ci się nowy Opel Corsa?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.