Czerwona kontrolka z bojką na wodzie. Co oznacza?

Co oznacza czerwona kontrolka z bojką na wodzie? To informacja o wysokiej temperaturze płynu chłodniczego. Co robić, gdy zaświeci się czerwona kontrolka z bojką na wodzie?

Zaświecenie się czerwonej kontrolki z bojką na wodzie oznacza wysoką temperaturę płynu chłodniczego. Najczęściej oznacza to zbyt niski poziom płynu chłodniczego. Co robić, gdy zaświeci się czerwona kontrolka z bojką na wodzie? Wystarczy uzupełnić poziom płynu chłodniczego. Jeśli to nie pomoże (choć powinno) należy udać się do serwisu, bo może to oznaczać wyciek.

Kontrolki w samochodzie

Znaczenie poszczególnych kontrolek uporządkowane jest według kolorów. Czerwone kontrolki (kontrolki alarmowe) mogą oznaczać poważną awarię (choć nie zawsze tak jest). Nie można ich bagatelizować. Pomarańczowe (kontrolki ostrzegawcze) pełnią funkcję ostrzegawczą i kontynuowanie jazdy jest możliwe, ale zazwyczaj należy jak najszybciej podjąć odpowiednie działania. Kontrolki zielone, niebieskie i żółte (kontrolki informacyjne) informują o aktualnie włączonych funkcjach w samochodzie, np. światła.

Czerwone kontrolki w samochodzie

Czerwona kontrolka z bojką na wodzie znajduje się na liście kontrolek alarmowych. Poniżej znajdziesz infografikę przedstawiającą wszystkie czerwone kontrolki, które mogą pojawić się w samochodzie. Co oznaczają czerwone kontrolki w samochodzie?

Czerwone kontrolki w samochodzie - co oznaczają?Czerwone kontrolki w samochodzie - co oznaczają? Fot. Yanosik

 • Czerwona kontrolka samochód z kluczem - co oznacza? Awarię układu elektroniki. Co robić? Niezwłocznie udać się do serwisu.
 • Czerwona kontrolka bojka na wodzie - co oznacza? Wysoką temperaturę płynu chłodniczego. Co robić? Jak najszybciej uzupełnić płyn chłodniczy.
 • Czerwona kontrolka akumulator plus i minus - co oznacza? Niski poziom naładowania akumulatora. Co robić? Należy podładować akumulator.
 • Czerwona kontrolka samochód z otwartymi drzwiami - co oznacza? Otwarte drzwi lub klapę bagażnika. Co robić? Sprawdzić, czy drzwi i bagażnik są zamknięte.
 • Czerwona kontrolka bagnet lub strzykawka z kropelką - co oznacza? Minimalny poziom oleju silnikowego. Co robić? Natychmiast zatrzymać samochód i uzupełnić poziom oleju.
 • Czerwona kontrolka człowiek siedzącym w fotelu - co oznacza? Awarię poduszki powietrznej. Co robić? Niezwłocznie udać się do serwisu.
 • Czerwona kontrolka człowiek z pasem - co oznacza? Niezapięte pasy bezpieczeństwa. Co robić? Po zapięciu pasów kontrolka zniknie, a sygnały dźwiękowe ucichną.
 • Czerwona kontrolka kierownica i wykrzyknikiem - co oznacza? Awarię układu wspomagania kierownicy. Co robić? Udać się do serwisu.
 • Czerwona kontrolka kółko w nawiasie i falą - co oznacza? Brak płynu hamulcowego lub awarię czujnika. Co robić? Uzupełnić płyn lub udać się do serwisu, by naprawić czujnik
 • Czerwona kontrolka kółko w nawiasach i napisem ABS - co oznacza? Awarię systemu ABS, który uniemożliwia zablokowanie kół podczas hamowania. Co robić? Udać się do serwisu.
 • Czerwona kontrolka kółko w przerywanych nawiasach - co oznacza? Zużycie klocków hamulcowych. Co robić? Jak najszybciej wymienić klocki hamulcowe. Zużyte klocki mogą doprowadzić do przetarcia tarcz i drogiej naprawy.
 • Czerwona kontrolka wykrzyknik w trójkącie - co oznacza? To sygnalizator ogólny. Co oznacza? Nie wiadomo, bo ma wiele znaczeń. Czasem oznacza błahostkę, czasem poważna awarię. Co robić? Udać się do serwisu.
 • Czerwona kontrolka trójkąt w trójkącie - co oznacza? Włączone światła awaryjne. Co robić? Wyłącz światła awaryjne przed kontynuowaniem podróży.
 • Czerwona kontrolka litera P w kółku w nawiasie - co oznacza? Zaciągnięty hamulec ręczny. Co robić? Wystarczy zwolnić hamulec ręczny. Kontrolka powinna zgasnąć.
 • Czerwona kontrolka wykrzyknik w kółku w nawiasie - co oznacza? Awarię systemu hamulcowego. Co robić? Uzupełnić płyn hamulcowy, sprawdzić czy hamulec ręczny jest zaciągnięty. Jeśli to nie pomoże, udać się do serwisu.
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.