Polacy budują kampera - Volkswagen Grand California wchodzi do produkcji

Volkswagen Grand California powstaje w oparciu o największego busa z Wolfsburga - Craftera. Największy kamper będzie produkowany w polskiej fabryce we Wrześni pod Poznaniem.

Volkswagen Grand California zadebiutował na targach Caravan Salon w Dusseldorfie. Teraz największy kamper marki Volkswagen wchodzi do seryjnej produkcji. Pojazd będzie powstawał w fabryce we Wrześni. Planowana roczna produkcja to około 3500 egzemplarzy.

Zobacz wideo

Grand California występuje w dwóch wersjach – 600 z superwysokim dachem i 680 z dachem wysokim. Pierwsza, wyższa wersja, dysponuje panoramicznym dachem i dodatkowym dziecięcym łóżkiem. Oba modele posiadają w pełni funkcjonalne wnętrze z kuchnią, kuchenką gazową, lodówką, zlewem oraz łazienką z prysznicem i toaletą. Na pokładzie znajdują się także zbiorniki na czystą i brudną wodę.

Specjalna linia montażowa

Specjalnie na potrzeby budowy Grand Californii powstała osobna linia montażowa, do obsługi której zatrudniono dodatkowe 160 osób. Produkcja obejmuje montaż podwyższonego dachu, modyfikacje nadwozia oraz wyposażenie wnętrza. Czas montaży zabudowy kamperowej to około 60 godzin na jeden pojazd, a sama zabudowa składa się z blisko tysiąca elementów.

Głównymi rynkami zbytu Grand Californii mają być Austria, Belgia, Dania, Francja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Niemcy, Polska, Szwajcaria, Szwecja, Wielka Brytania i Włochy.

Volkswagen Użytkowe - Caddy Beach, California Beach, Grand CaliforniaVolkswagen Użytkowe - Caddy Beach, California Beach, Grand California Volkswagen

Więcej o:
Komentarze (6)
Polacy budują kampera - Volkswagen Grand California wchodzi do produkcji
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: Peterek

  0

  Jakoś go nie widzę w polskiej ofercie VW.

 • Gość: tom

  0

  Brawo! Super! Marzę o takim wehikule, najlepiej zakupionym w fabryce w Polsce.

 • alben albus

  Oceniono 4 razy -4

  Nic dziwnego, że w Polsce będzie produkowana ponieważ jesteśmy TANIĄ SIŁĄ ROBOCZĄ, sam z górnej półki wyposażeniowej jest bardzo drogi nie mówiąc o wersji "na golasa". Żadna ujma ani prestiż dla Polaków de facto dla pracowników i tak nie będzie stać na kupno de facto z mojego punktu widzenia to po prostu UPOKORZENIE...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX