Nowy mały SUV Kii odsłania swoje wnętrze. Mamy pierwsze zdjęcia

Nowy mały SUV Kii wciąż nie zdradza zbyt wielu szczegółów, ale Koreańczycy zaczęli podgrzewać atmosferę przed premierą. Teraz pokazano nowoczesne wnętrze.

Nowy mały SUV Kii ma zadebiutować w Korei Południowej na przestrzeni najbliższych tygodni, a do sprzedaży wejdzie w drugiej połowie roku. W kolejnych miesiącach SUV-a czeka premiera globalna. Całkiem prawdopodobne, że auto przyjedzie także do Europy.

Wciąż nie znamy szczegółów technicznych modelu. Kia nie zdradza ani jednostek napędowych, ani wymiarów nowego SUV-a. Wiemy tylko, że będzie to "mały SUV", możemy się więc spodziewać auta z segmentu B lub C. Możliwe, że będzie balansować pomiędzy nimi jak Hyundai Kona z tego samego koncernu.

Wcześniej Kia zaprezentowała szkic nadwozia:

Teaser nowego małego SUV-a KiiTeaser nowego małego SUV-a Kii fot. Kia

A jeszcze wcześniej prezentowano koncept, z którego produkcyjna wersja ma czerpać garściami:

Kia SP ConceptKia SP Concept fot. Kia

Teraz Koreańczycy zdecydowali się ujawnić nowoczesne wnętrze nowego modelu. To wciąż teasery, ale tym razem nie mamy do czynienia ze szkicami i mocno podkoloryzowanymi renderami. Z ujawnionych materiałów można się bardzo dużo dowiedzieć, bo Kia gra z nami w otwarte karty.

Wnętrze nowego małego SUV-a KiiWnętrze nowego małego SUV-a Kii fot. Kia

Ekran ma aż 10,25 cala. Spory ekran umieszczono także pomiędzy analogowymi zegarami. Co zawsze zapisujemy po stronie plusów, Kia nie zrezygnowała z fizycznych przycisków i pokręteł.

Mały SUV ma zaoferować bogate wyposażenie. Na zdjęciu widzimy, że na liście opcji pojawi się m.in. nastrojowe oświetlenie Sound Mood Lighting (ma się dostosowywać do odtwarzanej muzyki), podgrzewane fotele i kierownica, czy asystenci parkowania. Kierowca otrzyma do dyspozycji także specjalny tryb jazdy Off-Road, co może wskazywać na to, że najwyższe wersje SUV-a będą miały napęd 4x4.

Wnętrze nowego małego SUV-a KiiWnętrze nowego małego SUV-a Kii fot. Kia

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.