Godzilla po polsku - Carlex Design przerobiło kultowego Nissana GT-R. Polska firma zaskakuje cały świat

Filip Trusz
Polska ekipa, Carlex Design, specjalizuje się w wyjątkowych projektach wnętrz. Carlex ma już renomę na całym świecie. Tym razem firma przygotowała wyjątkowego Nissana GT-R o kryptonimie Godzilla.

Carlex Design - wyjątkowa firma na motoryzacyjnej mapie świata

Carlex Design to polska firma zajmująca się głównie modyfikacjami wnętrz. Modyfikacjami, o których zawsze głośno w świecie motoryzacji. Firma z Czechowic-Dziedzic to coś więcej niż tuning - to rodzaj sztuki. Każdy projekt jest wyjątkowy i dopracowany w najdrobniejszym detalu. 85 proc. klientów Carlexa to obcokrajowcy.

Firma powstała w 2008 roku. Początkowo jej założyciel, Damian Skotnicki, prowadził ją z żoną. Dziś filie Carlex Design mają siedziby w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Czechach, czy Korei Południowej.

Nissan GT-R Godzilla Carlex DesignNissan GT-R Godzilla Carlex Design fot. Carlex Design

Nissan GT-R Godzilla Carlex Design

Jednym z najnowszych dzieł Polaków jest Nissan GT-R Godzilla. Sportowy Nissan od wielu lat cieszy się w wielu kręgach statusem samochodu kultowego - GT-R oferuje osiągi z najwyższej półki, a kosztuje sporo mniej niż auta o podobnej mocy.

Ze względu na wyczynowo-sportowy charakter Carlex postawił na krwistoczerwoną kolorystykę z dodatkami czarnej Alcantary. Opracowany projekt zakładał wykorzystanie wielu unikalnych technik obróbki skóry. To właśnie drobne dodatki, takie jak customowa perforacja skóry, wykonana jednorazowo na potrzeby tego projektu, tłoczenie na skórze i Alcantarze, cieniowanie, lakierowanie i szlifowanie krawędzi skóry, pozwoliły na końcu osiągnąć efekt, który świadczy o doskonałym warsztacie i przywiązaniu do najdrobniejszych detali.

Polacy szczycą się tym, że każdy projekt jest wyjątkowy i niepowtarzalny.

Nissan GT-R Godzilla Carlex DesignNissan GT-R Godzilla Carlex Design fot. Carlex Design

Lista modyfikacji wnętrza jest bardzo długa, ale oprócz wiadomych powstało kilka niestandardowych rozwiązań i dodatków, jak np. obszycie lusterka wstecznego, pokrycie bagażnika i wszystkich schowków w samochodzie wysokiej jakości skórą nappa i Alcantarą, czy etui na kluczyk.

Do kompletu uszyto również plecak ze skórą karbonową i tabliczką znamionową tego projektu.

Nissan GT-R Godzilla Carlex DesignNissan GT-R Godzilla Carlex Design fot. Carlex Design

Zobacz wideo
Czy podobają Ci się projekty Carlex Design?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.