BMW M550i z jeszcze mocniejszym silnikiem - pod maską dobrze znane V8

Odświeżone BMW M550i otrzyma nową propozycję w gamie silnikowej. Choć litraż silnika został ten sam, jednostkę zapożyczono z topowej odmiany BMW serii 8. Teraz ekskluzywny sedan będzie dysponował mocą ponad 500 koni mechanicznych.

Do tej pory BMW M550i mogło pochwalić się mocą 462 KM i maksymalnym momentem obrotowym wynoszącym 650 Nm. Osiągi na poziomie 4 sekund do „setki” były możliwe dzięki podwójnie doładowanej jednostce V8 o objętości skokowej 4.4 litra. W odświeżonej wersji silnik będzie miał tę samą pojemność, jednak motor zapożyczono z serii 8 – modelu M850i.

Zobacz wideo

Jeszcze więcej mocy

Niemiecka limuzyna będzie generowała okrągłe 530 KM wspieranych przez 750 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Napęd pozostanie bez zmian – ośmiobiegowa automatyczna przekładnia przekaże moment na wszystkie cztery koła. Większa moc powinna przyczynić się do lepszych osiągów. Producent póki co nie mówi o oficjalnych osiągach potężnego sedana, ale 0-100 km/h w czasie sporo poniżej 4 sekund wydaje się być w zasięgu niemieckich inżynierów.

Udane zmiany

Poza nową jednostką napędową, w odświeżonym BMW M550i, które trafi na rynek już niebawem, znajdziemy jeszcze kilka nowości. Mowa m.in. o laserowych światłach, które do tej pory były zarezerwowane jedynie dla wersji M5. Razem z nową odmianą benzynową, wersja elektryczna 530e doczeka się pojemniejszych baterii – dystans możliwy do pokonania na jednym ładowaniu, ma się znacznie wydłużyć.

BMW M550i xDrive 2020BMW M550i xDrive 2020 BMW

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.