Cupra Formentor przyłapana po raz pierwszy na drogach. Nowy hiszpański SUV w akcji

Filip Trusz
Cupra Formentor to wyjątkowo ważny model dla nowej, wydzielonej z Seata, sportowej marki. To pierwszy niezależny model Cupry. W dodatku, Formentor to zapowiedź elektrycznej przyszłości - napędza go nowoczesny układ hybrydowy.

Pierwszym modelem hiszpańskiej marki jest Cupra Ateca, model, który nie ukrywa swoich bliskich konotacji z kompaktowym SUV-em Seata. Pokazano także kilka konceptów, które również bazowały na dobrze nam znanych modelach koncernu. Jednak już niedługo do salonów sprzedaży ma trafić zupełnie nowy samochód Cupry - Cupra Formentor.

Będzie to pierwszy niezależny model sportowej marki Hiszpanów. Auto po raz pierwszy szerszej publiczności pokazano podczas marcowego Salonu Samochodowego w Genewie. Teraz Cupra Formentor wyjechała na drogi.

Cupra Formentor na filmie:

Zobacz wideo

Do napędu Cupry Formentor posłuży zespół hybrydowy typu plug-in o mocy systemowej równej 245 KM. W trybie czysto elektrycznym auto będzie mogło przejechać maksymalnie 50 km. Na razie szczegóły dotyczące auta są ograniczone, ale pewnym jest, że Formentor zostanie wyposażony w dwusprzęgłową skrzynię automatyczną DSG, szperę, adaptacyjne zawieszenie i progresywny układ kierowniczy. Kierowca będzie miał do wyboru kilka trybów jazdy.

Rynkową premierę Cupry Formentor zaplanowano na 2020 r. Już niedługo powinniśmy poznać więcej szczegółów technicznych produkcyjnej wersji.

Cupra FormentorCupra Formentor fot. Cupra

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.