Trasa S17 Warszawa-Lublin. Kolejne odcinki zostaną oddane już w czerwcu

Trasa łącząca Lublin z Warszawą jeszcze przed wakacjami zostanie wydłużona o nowe odcinki ekspresowe. W sierpniu drogowcy otworzą kolejne.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad jeszcze przed wakacjami otworzy kilka odcinków ekspresowej trasy S17 łączącej Warszawę z Lublinem. Na początku czerwca drogowcy oddadzą 13-kilometrowy fragment od węzła Kurów Zachód do miejscowości Skrudki. To jednak nie koniec ułatwień dla kierowców, jakie w czerwcu chce zapewnić GDDKiA.

Trasa S17Trasa S17 fot. GDDKiA

Pod koniec miesiąca ma zostać otwarty 30-kilometrowy fragment od obwodnicy Garwolina do Ryk. Pod koniec sierpnia ta część trasy S17 zostanie połączona z budowaną obecnie obwodnicą Ryk. Od tej chwili trasa S17 będzie łączyć Lublin z Garwolinem, czyli będzie zrealizowana na dwóch trzecich długości. Co potem? 

Roboty drogowe między Garwolinem a węzłem Lubelska (to tu droga S17 skrzyżuje się z powstającą południową obwodnicą Warszawy) zakończą się pod koniec tego roku. Do połowy 2020 r. mają być prowadzone roboty w rejonie Kołbieli, ale w grudniu trasa ma być tam przejezdna. Niemal cała trasa S17 z Warszawy do Lublina powinna być gotowa zimą

Docelowo trasą S17 będzie można dojechać aż do ukraińskiej granicy w Hrebennem. Umowa na odcinek od Piask do granicy została już podpisana, a cała trasa ma zostać ukończona do 2025 r.

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.