Trasa S17 Warszawa-Lublin. Kolejne odcinki zostaną oddane już w czerwcu

Trasa łącząca Lublin z Warszawą jeszcze przed wakacjami zostanie wydłużona o nowe odcinki ekspresowe. W sierpniu drogowcy otworzą kolejne.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad jeszcze przed wakacjami otworzy kilka odcinków ekspresowej trasy S17 łączącej Warszawę z Lublinem. Na początku czerwca drogowcy oddadzą 13-kilometrowy fragment od węzła Kurów Zachód do miejscowości Skrudki. To jednak nie koniec ułatwień dla kierowców, jakie w czerwcu chce zapewnić GDDKiA.

Trasa S17Trasa S17 fot. GDDKiA

Pod koniec miesiąca ma zostać otwarty 30-kilometrowy fragment od obwodnicy Garwolina do Ryk. Pod koniec sierpnia ta część trasy S17 zostanie połączona z budowaną obecnie obwodnicą Ryk. Od tej chwili trasa S17 będzie łączyć Lublin z Garwolinem, czyli będzie zrealizowana na dwóch trzecich długości. Co potem? 

Roboty drogowe między Garwolinem a węzłem Lubelska (to tu droga S17 skrzyżuje się z powstającą południową obwodnicą Warszawy) zakończą się pod koniec tego roku. Do połowy 2020 r. mają być prowadzone roboty w rejonie Kołbieli, ale w grudniu trasa ma być tam przejezdna. Niemal cała trasa S17 z Warszawy do Lublina powinna być gotowa zimą. 

Docelowo trasą S17 będzie można dojechać aż do ukraińskiej granicy w Hrebennem. Umowa na odcinek od Piask do granicy została już podpisana, a cała trasa ma zostać ukończona do 2025 r.

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (37)
Trasa S17. Kolejne odcinki zostaną oddane już w czerwcu
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: szej

  Oceniono 63 razy 59

  Kto stał na rondzie w Kołbieli daje lajka. Brothers in patience.

 • js08836

  Oceniono 27 razy 13

  Pamiętajcie prezydenci miast, drogi otwierać przed oficjalnym otwarciem z udziałem Szydło i innych z PiS. Minuta po północy, to dobry czas.

 • n0th

  Oceniono 10 razy 8

  "Docelowo trasą S17 będzie można dojechać aż do ukraińskiej granicy w Hrebennem. Umowa na odcinek od Piask do granicy została już podpisana, a cała trasa ma zostać ukończona do 2025 r."

  Z tego co się orientuję, to na odcinek Piaski-granica państwa, to została podpisana umowa, ale na koncepcję programową i studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowe, czyli na papierologię. Do fizycznej budowy tej drogi w terenie to jeszcze hohoho (albo i dłużej).

 • Gość: owq

  Oceniono 31 razy 3

  Pisowska "budowa" dróg kategorii A/S.Rok 2019:
  4 nowe przetargi rozpoczęte
  4 trwające przetargi unieważnione
  4 trwające kontrakty na budowę zerwane
  Za pisbolszewii więcej się kasuje niż rozpoczyna nowych budów.Przypomnę tylko że w latach 2014-15 poprzednia władza rozpisała ok 90 nowych przetargów na budowę autostrad i ekspresówek.

 • susceptant

  Oceniono 10 razy 2

  A z innej beczki:
  wczoraj GDDKiA oświadczyła, że rozwiązała umowy z Rubau Construcciones na projekt i budowę odcinka S61-Ostrów (w. Podporze)-Śniadowo i S7 w. W-wa Lotniasko-Lesznowola. W tym drugim przypadku pomimo tego, ze wykonawca przygotował projekt i złożył wniosek o wydanie ZnRID.
  S7 Warszawa-Grójec łapie już minimum rok opóźnienia...

 • kapitan_rzbik

  Oceniono 5 razy 1

  droga do hrebennego powstanie moze za 100lat. przezież tam nic nie ruszylo a o planach mowi sie od 25 lat

 • vader2010

  Oceniono 20 razy -2

  Super. Jestem za. Ale za 1/100 tych wydatków można by położyć 3 tor z Waw do Mińska Maz co dziesiątkom tysięcy ludzi ułatwiło by codzienną podróż do pracy....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX