Mercedes EQC wyceniony w Polsce. Elektryczny SUV Mercedesa jest tańszy od Audi

Mercedes wycenił swojego pierwszego w pełni elektrycznego SUV-a. Cena Mercedesa EQC zacznie się od 328 300 zł, zatem SUV-a z gwiazdą na masce kupimy taniej od debiutującego niedawno Audi e-tron.

Mercedes EQC powstał na platformie, którą dzieli z modelem GLE. Elektryczny SUV Mercedesa mierzy 4,76 metra długości i posiada akumulatory o pojemności 80 kWh. Do napędu służą dwa silniki elektryczne – po jednym na przedniej i tylnej osi. Cały układ generuje niemałą moc systemową 408 KM i aż 765 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Dzięki temu Mercedes EQC pierwszą setkę na liczniku osiąga po 5,1 sekundy. Jeśli chodzi o zasięg, to według producenta (i procedury NEDC) elektryczny SUV ze Stuttgartu na jednym ładowaniu ma przejechać 450-500 km.

Zobacz wideo

Cena Mercedesa EQC zaczyna się od 328 300 zł brutto. Póki co w konfiguratorze nie znajdziemy szczegółowych opcji cennikowych, ale już widać, że Mercedes startuje z niższego progu cenowego niż Audi. Audi e-tron, które można uznać za głównego rywala modelu EQC, otwiera cennik kwotą 342 800 zł.

Nowy Mercedes-Benz EQCNowy Mercedes-Benz EQC fot. Daimler AG - Global Communications Mercedes-Benz Cars

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.