Wakacyjne Volkswageny - na urlop nie potrzebujesz kampera

Myśląc o wakacjach wiele osób planuje wypady na łono natury. Jedni wybierają namiot, inni duże, luksusowe kampery. Volkswagen ma jednak w ofercie auta, które łączą w sobie te dwa pozornie różne światy.

Nawet najmniejszy użytkowy Volkswagen jest oferowany jako minikamper. Caddy Beach, daje pełną swobodę podróżowania i zapewnia komfort spania na rozkładanym łóżku. Z kolei California Beach to kultowy model, który od 30 lat jest symbolem podróży pełnych wolności. Większą propozycję jest Grand California – to niemal dom na kółkach. Jest wyposażona nie tylko w komfortową sypialnię i kuchnię, ale także w funkcjonalną łazienkę. Dzięki namiotowi rozkładanemu na dachu podróżować i spać można także w pick-up'ie – Volkswagenie Amaroku.

Zobacz wideo

Kompaktowo w świat

Volkswagen Caddy Beach oferuje 5 wygodnych miejsc do jazdy i 2 miejsca do spania na rozkładanym łóżku, pod którym znajduje się spora przestrzeń na bagaże. W ramach pakietu „Camping” otrzymujemy namiot o wymiarach 2,3 x 2,9 m, który wspiera się na pokrywie bagażnika. Dzięki temu praktycznego Caddy’ego można łatwo przekształcić w mały domek wakacyjny. Auto jest oferowane z dwoma rozstawami osi i z silnikami o mocy od 75 KM do 150 KM oraz z napędem na cztery koła 4MOTION.

Kultowa California

Większym samochodem rekreacyjnym jest słynna California, której korzenie sięgają końca lat 80. minionego stulecia. Wówczas, w oparciu o Transportera trzeciej generacji, opracowano samochód rekreacyjny, którego idea przetrwała do obecnych czasów. Dzisiaj California powstaje na bazie Transportera szóstej generacji.

Volkswagen Użytkowe - Caddy Beach, California Beach, Grand CaliforniaVolkswagen Użytkowe - Caddy Beach, California Beach, Grand California Volkswagen

Wygodne wakacje w trasie

Zalety, które Californię uczyniły najchętniej kupowanym kamperem na świecie, w Grand Californii zostały dopracowane jeszcze bardziej. Głównym wyróżnikiem jest funkcjonalna łazienka. Oprócz toalety i prysznica, jej wyposażenie obejmuje także rozkładaną umywalkę, półki, szafki, praktyczne uchwyty i wentylację w dachu. A zbiornik wody może pomieścić 110 litrów, co wystarczy nawet na długą kąpiel.

Volkswagen Grand California jest wyposażony w obrotowe siedzenia z przodu i w podwójną kanapę w części mieszkalnej. Na pokład trafił duży stół i w pełni wyposażona kuchnia, w której znajdziemy wysuwaną 70-litrową lodówką z komorą mrożącą, kuchenkę gazową z dwoma palnikami, zlewozmywak oraz różnej wielkości szuflady, schowki i półki.

Volkswagen Użytkowe - Caddy Beach, California Beach, Grand CaliforniaVolkswagen Użytkowe - Caddy Beach, California Beach, Grand California Volkswagen

Opcjonalnie Grand California może posiadać piętrowe łóżko dla dzieci, panoramiczny dach, dachową klimatyzację z tyłu, markizę, tylny bagażnik na rowery oraz stół kempingowy i krzesła, które na czas podróży można ukryć w drzwiach. Standardowe ogrzewanie gazowe może być rozszerzone o system grzewczy zasilany gazem lub olejem napędowym. Na dachu można zamontować panele słoneczne, antenę satelitarną oraz router LTE/Wi-Fi.

W ofercie Grand Californii dostępne będą dwie wersje – 600 i 680. Wersja 600 posiada podwyższany panoramiczny dach pod którym mieści dodatkowe łóżko idealne dla dzieci. Volkswagen Grand California będzie dostępny w Polsce już na początku wakacji.

Volkswagen Użytkowe - Caddy Beach, California Beach, Grand CaliforniaVolkswagen Użytkowe - Caddy Beach, California Beach, Grand California Volkswagen

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.