Rusza budowa obwodnicy Stalowej Woli i Niska

Właśnie rozpoczęły się prace nad budową obwodnicy Stalowej Woli w ciągu drogi krajowej nr 77. Zakończenie budowy planowane jest na marzec 2021 r.

Symbolicznym wbiciem łopaty rozpoczęto 13 maja budowę obwodnicy Stalowej Woli i Niska. Nowy odcinek będzie miał długość 15,2 km. Wykonawcą prac jest Konsorcjum Mostostal Warszawa S.A. (lider) i Acciona Construccion S.A. (partner), a wartość kontraktu to 199 189 315,22 zł brutto.

Zobacz wideo

Krajowa „siódemka”

Droga krajowa nr 77 jest jednym z ważniejszych korytarzy transportowych Podkarpacia i całego kraju. Prowadzi ruch pojazdów m.in. do przejść granicznych w Korczowej i Medyce. Obecnie DK77 przebiega przez tereny o ścisłej zabudowie mieszkaniowej Stalowej Woli i Niska. Wysokie natężenie ruchu w tych miastach powoduje duże utrudnienia dla mieszkańców. Do tego dochodzi również ograniczony ruch pojazdów pow. 3,5 tony przez centrum miasta Niska, co utrudnia rozwój lokalnym przedsiębiorcom. Obwodnica usprawni więc komunikację drogową pomiędzy miejscowościami, zwiększy przepustowość dróg i wyprowadzi ruch tranzytowy z centrum miast co wpłynie na poprawę komfortu życia mieszkańców obu miast i poprawi bezpieczeństwo ruchu.

Projekt i budowa

Budowa drogi obwodowej Stalowej Woli i Niska w ciągu drogi krajowej nr 77 obejmuje odcinek od Stalowej Woli do połączenia z realizowaną drogą ekspresową S19 na terenie gminy Nisko. Inwestycja obejmuje budowę drogi jednojezdniowej dwupasowej o nawierzchni odpornej na koleinowanie, ze skrzyżowaniami jedno-i i dwupoziomowymi, dwoma łącznikami drogowymi, mostami, wiaduktami, przepustami, drogami obsługującymi przyległy teren, urządzeniami ochrony środowiska oraz przebudowę infrastruktury technicznej kolidującej z inwestycją.

Prace mają zakończyć się w marcu 2021 r.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.