Policja kupiła 400 nowych radiowozów. Przetarg wygrał Volkswagen

Jeszcze w tym roku policja odbierze 391 nowych samochodów. Mowa o modelach Crafter, Transporter i Caddy.

106 Crafterów, 250 Transporterów i 35 egzemplarzy modelu Caddy - już w tym roku wszystkie te auta trafią do policyjnej floty. 

Policyjne Volkswageny Caddy

Policyjne Volkswageny Caddy będą wyposażone w benzynowy silnik 1.4 o mocy 125 KM, który będzie współpracować z 7-stopniową skrzynią DSG. Na liście wyposażenia znajdą się m.in. automatyczna klimatyzacja, reflektory biksenonowe, tempomat i liczne systemy bezpieczeństwa. We wnętrzu znajdzie się miejsce dla czterech policjantów i jednego konwojowanego. 

Zobacz wideo

Policyjne Volkswageny Craftery

W zamówionych przez policję Crafterach wygospodarowano miejsce dla czterech policjantów i czterech konwojowanych. Więźniarki zostaną wyposażone w zmocnione akumulatory (92 Ah, 520 A) oraz alternatory (250 A). Od standardowych wersji Craftera będą się też wyróżniać wzmocnionymi elementami zawieszenia.

Pod maską zwycięskich Crafterów będą pracować silniki 2.0 TDI o mocy 177 KM. Moment obrotowy będzie przekazywany na koła za pośrednictwem 6-biegowych skrzyń manualnych.

Więcej o:
Komentarze (31)
400 nowych radiowozów policji. Przetarg wygrał Volkswagen
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • remo29

  Oceniono 14 razy 12

  Coś mi się zdaje, że T4 z lat 90-tych jeszcze przeżyją te cuda techniki.

 • jedynywredota

  Oceniono 10 razy 10

  Volkswagen nie wygrał przetargu tylko specyfikacja przetargu była ułożona pod Volkswagena więc to ta firma dostarczy pojazdy dla policji.

 • Gość: hi

  Oceniono 9 razy 9

  na grzyba im biksenony i tempomat?

 • brainbox

  Oceniono 7 razy 7

  VW......hmmmmm.....a dlaczego nie te z milionowego grona tych przez M. Morawieckiego opiewanych polskich elektrycznych? Byłoby bardzo narodowo. I jak patriotycznie.....:)

 • tonieemail

  Oceniono 5 razy 5

  jak pis i brudziński mógł pozwolić zarobić niemieckiej firmie, oni te auta powinni dostarczyć za ZERO złotych w ramach reparacji.
  .......ŻARTOWAŁEM pisowskie trolle

 • earthboundmisfit

  Oceniono 4 razy 4

  Przetarg wygrał Volkswagen? To niemieckie byle co a nie polskie, narodowe samochody elektryczne?

 • Gość: grzegorz72

  Oceniono 3 razy 3

  Volkswagen?? przecież to niemiecka firma... zgodnie z kursem rządzącej partii, niemcy to siedlisko zła i zgnilizny... i jeszcze wtrącają się w nasze sprawy... co na to K.Pawłowicz??

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX