Nowe oznakowanie radiowozów. Polskie samochody policyjne zmienią barwy?

Kierowcy przywykli do srebrno-niebieskiego malowania polskich radiowozów, ale niedługo może się ono zmienić. Polska policja właśnie zaprezentowała nowe malowanie swoich wozów, które na wzór policyjnych aut z Wielkiej Brytanii, będzie posiadało elementy odblaskowe.

W Warszawie rozpoczęły się IX Międzynarodowe Targi Techniki i Wyposażenia Służb Policyjnych oraz Formacji Bezpieczeństwa Państwa EUROPOLTECH 2019. Podczas tego wydarzenia policja zaprezentowała nową szatę graficzną polskich radiowozów. Póki co jest to rozwiązanie pilotażowe, ale niewykluczone, że wkrótce zobaczymy na drogach odblaskowe policyjne wozy.

Zobacz wideo

Nowe malowanie radiowozów

Prototypowe malowanie polskich radiowozów zostało przygotowane przez Komendę Główną Policji i Przemysłowy Instytut Motoryzacyjny PIMOT. Dobrze znane niebiesko-srebrne barwy, które spotykamy na ulicach od 2007 roku, zostały wzbogacone odblaskowymi elementami.

Nowy kolor ma przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa funkcjonariuszy i innych uczestników dróg poprzez poprawienie widoczności. Nowe malowanie trafiło póki co na motocykl Honda oraz na cztery samochody: Kię Ceed, Opla Astrę, Fiata Doblo oraz Mercedesa Sprintera.

Nowe oznakowanie polskich radiowozówNowe oznakowanie polskich radiowozów Policja

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.