Volkswagen ID.3 - można go już zamawiać. Pierwsza wpłata to 5 tysięcy zł

Filip Trusz
Volkswagen ID.3 - tak będzie się nazywał pierwszy produkcyjny elektryk VW z rodziny I.D. Będzie to kompaktowy hatchback, którego już można zamawiać. Przedpłata w Polsce wynosi 5 tysięcy zł.

Volkswagen ID.3 został zaprezentowany w wersji produkcyjnej, ale wciąż ukrywa się przed nami w kolorowym kamuflażu.

Nie przeszkadza to jednak Volkswagenowi rozpocząć już sprzedaży kompaktowego elektryka. VW przyjmuje zamówienia na ID.3 - w Polsce przedpłata wynosi 5 tysięcy złotych. Doprecyzować swoje zamówienie (wybór koloru i wersji wyposażenia) będzie można na jesieni, kiedy rozpocznie się Salon Samochodowy we Frankfurcie.

Zamówienia przyjmowane są na specjalną, premierową i limitowaną, wersję ID.3 1ST. Osobom, które skorzystają z możliwości zarezerwowania pierwszeństwa w zakupie ID.3 z serii limitowanej Volkswagen zapewnia bezpłatne zasilanie auta energią elektryczną do poziomu maksymalnie 2.000 kWh na wszystkich publicznych stacjach ładowania umożliwiających korzystanie z aplikacji Volkswagena WeCharge, a także działających w europejskiej sieci IONITY.

Volkswagen ID.3Volkswagen ID.3 fot. VW

Szczegóły techniczne Volkswagena ID.3 wciąż pozostają tajemnicą. Wiemy jednak, że auto dostępne będzie w trzech wersjach o różnym zasięgu:

  • baterie 44 kWh - zasięg 330 km
  • 58 kWh - 420 km
  • 77 kWh - 550 km

Dokładne dane poznamy bliżej oficjalnej premiery. Najtańszy ID.3 ma kosztować w Niemczech ok. 30 tysięcy euro, a roczna produkcja ma wynosić 100 000 aut.

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Agora SA