Nowe Android Auto - czeka nas prawdziwa rewolucja. Zmiany na lepsze pod wieloma względami

Filip Trusz
Android Auto zmieni się nie do poznania. Pod wieloma względami ma bardziej przypominać konkurencyjne rozwiązanie Apple CarPlay, ale zaoferuje też sporo własnych pomysłów. Wszystko wskazuje, że Android Auto stanie się znacznie lepsze.

Nowe Android Auto u pierwszych kierowców wyląduje jeszcze latem tego roku. Google lubi udostępniać swoje usługi falami, więc nie wszyscy dostaną nowy interfejs od razu, ale premiera Android Auto zbliża się wielkimi krokami.

Android Auto 2019 - zupełnie nowy interfejs

Pierwsze zdjęcia nowego Android Auto pokazują, że czeka nas mała rewolucja. Google rezygnuje z charakterystycznych widżetów i stawia na rozwiązanie bardzo podobne do konkurencyjnego Apple CarPlay. Na ekranie głównym pojawią się teraz ikony najważniejszych aplikacji.

Dostęp do nich będzie więc znacznie ułatwiony. W ogóle Android Auto ma być teraz znacznie prostsze w obsłudze, wymagać mniej kliknięć i działać znacznie szybciej.

Android Auto 2019Android Auto 2019 fot. Android

Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest dolny pasek, którego funkcjonalność będzie się zmieniać w zależności od aplikacji, z której aktualnie korzystamy. Przykładowo, jeżeli słuchamy muzyki z naszego telefonu, to na dole pojawią się wirtualne przyciski przewijania piosenek oraz pauzy. Na dolnym pasku będą się także pojawiać wskazania nawigacji, kiedy na ekranie będziemy mieli wyświetlone co innego.

 

Znacznie odświeżony wygląd powstał w duchu Material Design, a interfejs utrzymany jest w ciemnej kolorystyce. Android Auto ma być także znacznie lepiej przystosowany do współpracy z coraz większymi ekranami montowanymi przez producentów. Na tych naprawdę sporych Android Auto ma wyświetlać więcej przydatnych informacji.

Apple nie zamierza pozostawić tak poważnych zmian bez odpowiedzi i również szykuje aktualizację swojego CarPlay. Nowy CarPlay ma zadebiutować wraz z iOS-em 13.

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (10)
Nowe Android Auto - czeka nas prawdziwa rewolucja. Zmiany na lepsze pod wieloma względami
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: Waldemar

  Oceniono 14 razy 12

  Jakby jeszcze Android Auto było dostępne w Sklepie Google w Polsce...?

 • Gość: mecekbomba

  Oceniono 9 razy -1

  od dwóch lat ciągle to samo trucie. "Kiedy będzie dostępne w Polsce?" Czy naprawdę pobranie pliku apk i samodzielna instalacja tak was przerasta?

 • Gość: Jac00

  Oceniono 6 razy -4

  Słyszał już ktoś o Polsc FairPlay Roberta Gwiazdowskiego?? Polecam się zapoznać z tematem. #idzienowe

 • Gość: git

  Oceniono 8 razy -6

  Wzmocnienie głosu Polski w UE! To się ud tylko z Gwiazdowskim!

 • Gość: oscar

  Oceniono 6 razy -6

  Myślicie, że postulat Gwiazdowskiego o decentralizacji poprawi sytuację społeczno-gospodarczą regionów i zahamuje migrację?

 • Gość: ItalionoM

  Oceniono 6 razy -6

  obecnie klin podatkowy wynosi aż 40%!!! przecież to dramat... Polska Fair play chce coś z tym zrobić..

 • Gość: wlad

  Oceniono 7 razy -7

  Sądy są od rozstrzygania sporów a nie od administracji. Gwiazdowski dobrze mówi!

 • Gość: Mikolaj

  Oceniono 8 razy -8

  Emerytura obywatelska powinna być w polsce już od dawna. Robert Gwiazdowski gwarantuje nam

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX