Nowa Tesla Roadster - Elon Musk zapowiada zasięg ponad 1000 km na jednym ładowaniu

Wciąż nie znamy szczegółów technicznych nowej Tesli Roadster, ale Elon Musk postanowił lekko podgrzać atmosferę przed premierą. Roadster ma być nie tylko piekielnie szybki, ale zaoferuje także imponujący zasięg na jednym ładowaniu.

Zasięg Tesli Roadster

Już podczas pierwszej prezentacji deklarowany zasięg nowej Tesli Roadster robił wrażenie. Po przeliczeniu na kilometry miało to być 998 km na jednym ładowaniu. Teraz Elon Musk postanowił jeszcze wyżej umieścić poprzeczkę i na Twitterze zapewnił, że nowa Tesla Roadster będzie mogła przejechać ponad 1000 km.

Osiągi Tesli Roadster

Oczywiście taki wynik będzie możliwy do osiągnięcia w odpowiednich warunkach i przy spokojnym obchodzeniu się z pedałem przyspieszenia. A to może być bardzo trudne, bo osiągi nowego Roadstera będą spektakularne. Twórcy określają go nawet mianem "najszybszego samochodu świata". Przyspieszenie od 0 do 100 km/h? Oszałamiające 1,9 s! 160 km/h pojawi się na liczniku po 4,2 s. Pokonanie dystansu ćwierć mili ma nowej Tesli Roadster zając zaledwie 8,9 s.

Kiedy Tesla przestanie się rozpędzać? Według zapowiedzi, dopiero przy 402 km/h. Choć Elon Musk nie wyklucza, że "Roadster pojedzie jeszcze szybciej". Akumulatory mają mieć aż 250 kWh pojemności.

Tesla Roadster 2020Tesla Roadster 2020 fot. Tesla

Ile kosztuje Tesla Roadster?

Zamówienia można już składać, a każdy zainteresowany musi się liczyć z przedpłatą w wysokości 50 000 dolarów. Samo auto zostało wycenione na równe 200 000 dolarów, czyli ok. 770 tysięcy złotych. Chyba, że zdecydujecie się na premierową, wszystko mającą Teslę Roadster Founders Series, wtedy z Waszego konta zniknie 250 000 dolarów, co w złotówkach daje 960 tysięcy.

Zobacz wideo
Więcej o: