Mitsubishi Pajero znika z europejskiej oferty. Pożegnanie z kultową terenówką

Kolejna legenda schodzi ze sceny. Tym razem smutnego końca doczekało Mitsubishi Pajero, jedna z najlepszych terenówek, jakie można było kupić w salonie.

W Polsce Mitsubishi Pajero dostępny było z 3,2 litrowym dieslem 3.2 DID o mocy 190 KM. Pajero wyceniono na 217 990 zł za wersję 3 drzwiową i 229 990 zł za odmianę 5 drzwiową. Sporo, ale popyt na terenowe Mitsubishi może nagle podskoczyć. Jak dowiedział się Autokult.pl, w salonach nad Wisłą zostało już tylko kilkanaście egzemplarzy, a Mitsubishi oferuje na Pajero wysokie rabaty. To ostatnia szansa na zakup tego samochodu.

Więcej Mitsubishi Pajero już do Polski nie przyjedzie, bo Mitsubishi podjęło decyzję o uśmierceniu modelu. Ostatnie egzemlarze trafią przede wszystkim do Australii i na Bliski Wschód. Jeszcze Japończycy doczekają się specjalnej, pożegnalnej edycji Final Edition i na tym Pajero zakończy karierę.

Terenowe Mitsubishi było z nami od 37 lat. Aktualna generacja debiutowała w 2006 roku. Już seryjne Pajero bardzo dobrze radzi sobie podczas jazdy po bezdrożach, a po paru offroadowych przeróbkach Pajero uchodzi za wzór niezawodnej terenówki.

Niestety, świecie mody na miejskie SUV-y i walki z emisją dla Mitsubishi Pajero nie ma już miejsca.

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.